www.mardinnethaber.com
MARSU Borcu karara bağlandı
21.05.2019 16:41 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün DEDAŞ’a olan borcu nedeniyle kesilen elektriği mahkeme kararıyla kaldırıldı.

Elektriği kesilen Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ise bu mağduriyetinden dolayı vatandaşlara su verme işlemini gerçekleştiremiyordu. Özellikle Ramazan ayına denk gelen bu mağduriyetin vatandaşlar tarafından da büyük tepki topladı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada DEDAŞ’a olan borcun 96 milyon liralık kısmı olan 80 milyonu Şubat ayında ödendiği, geri kalan 16 milyon liralık borcu da önümüzdeki günlerde ödeneceği ifade edildi. MARSU’nun, DEDAŞ’a olan borcu ile ilgili basında yer alan haber ve rakamlar asılsızdır denildi.

Açıklamanın devamında Mardin Büyükşehir Belediyesi ve MARSU’dan, basında yer alan borç rakamları ile ilgili yapılan açıklamada, “96 milyon lira olan elektrik borcunun 80 milyon lirası Şubat ayında İl Bank’tan kredi sağlanarak DEDAŞ’a ödeme yapılmış, bu durumda DEDAŞ’a 16 milyon lira borcun mevcut olduğu belirtildi. Buna rağmen DEDAŞ, Ramazan Ayı’nda MARSU’nun elektriğini keserek vatandaşlarımızı mağdur etmiştir dedi.

DEDAŞ’ın mahkeme kararına aykırı davranarak suç işlediği vurgulanan açıklamada, “Kurumumuz tarafından mahkemeden aldığımız ihtiyati tedbir kararının uygulanmasına ilişkin emre uymayan veya tedbir kararına aykırı davranan kimse, bir aydan altı aya kadar disiplin hapsi ile cezalandırılır. Görevli ve yetkili mahkeme, esas hakkındaki dava henüz açılmamışsa, ihtiyati tedbir kararı veren mahkeme; esas hakkındaki dava açılmışsa, bu davanın görüldüğü mahkemedir."

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com