www.mardinnethaber.com
Samsa Bisiklet Spor Takımı Karadeniz Turunda
19.05.2019 18:15 Mardin Nethaber

 

Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ve Milli Mücadelenin 100. yılı münasebetiyle Rize-Giresun-Samsun etabından oluşan 'Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turu düzenlendi.

Türkiye Bisiklet Federasyonunun 2019 Faaliyet Programı çerçevesinde 17-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ve Milli Mücadelenin 100. yılı nedeniyle Rize-Giresun-Samsun etabında düzenlenen ve 3 etaptan oluşan 'Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turu' tamamlandı.

5 ülkeden 14 bisiklet takımının pedal çevirdiği 'Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turunda Mardin'i temsilen Margenç Samsa Bisiklet Spor Takımı pedal çevirerek ilk 13'e girmeyi başardı.

'Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turunda Margenç Samsa Bisiklet Spor Takımının yanı sıra Türk Milli Takımı, Salcano Sakarya, Torku Seker, Mersin Gençlik Spor, Giresun Lisesi, Antalyaspor, Peloton İstanbul, Azerbaycan Milli Takımı, Gürcistan Milli Takımı, Vib Bahreyn – Bahreyn, Apple Team-Kazakistan ve Ukrayna Milli Takımları da pedal çevirdi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Mardin İl Temsilcisi Mehmet Samsa koordinatörlüğünde kurulan Margenç Samsa Bisiklet Spor Takımı yeni olmasına rağmen 'Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turunda birçok yerli ve yabancı sporcuyu geride bırakarak ilk 13'e girmeyi başardı.

Margenç Samsa Bisiklet Spor Kulübü Antrenörü Veysel Gülmez yaptığı açıklamada, "Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ve Milli Mücadelenin 100. yılı münasebetiyle Rize-Giresun-Samsun etabından oluşan 'Uluslararası Yavuz Sultan Selim Karadeniz Bisiklet Turuna katılarak ilk 13'e girmeyi başardık. Yeni bir kulüp olmamıza rağmen bu sonuç bizleri memenun etti. Tabi ki Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ve Milli Mücadelenin 100. yılı anısına düzenlenen bu yarışmaya katılmak bizleri ayrıca mutlu etti" dedi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com