www.mardinnethaber.com
Diş hekimi darp edild
15.05.2019 19:21 Mardin Nethaber

 

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görevli güvenlik görevlisi aynı hastanede görevli diş hekimini darp etti.

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde meydana gelen olayda merkezin güvenlik görevlisi bir kişi ile aynı merkezde çalışan Diş hekimi Mehmet Ata Bulut arasında yaşanan tartışma sonunda diş hekimini darp ettiği iddia edildi.

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde önceki gün meydana gelen olayda merkezin güvenlik görevlisi bir kişi ile aynı merkezde çalışan Diş hekimi Mehmet Ata Bulut arasında yaşanan tartışma sonunda diş hekimini darp ettikleri ileri sürüldü.

Türk Diş Hekimleri Birliği saldırıya ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Sağlık kurumlarında güvenlik için istihdam edilen bir personelin, bir hekimi darp etmesi, ülkemizde duraksamadan yükselen şiddet eyleminin bir başka yüzü olarak ortaya çıkmıştır. Hastaların ve buna ek olarak aynı Kurumun güvenlik görevlilerine karşı da korunmasız bırakılan hekimlerimizin can güvenliği konusunda Sağlık Bakanlığını acilen göreve davet ediyoruz. İlgililer hakkında ivedi olarak idari ve hukuki sürecin başlatılmasını talep ediyoruz.”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com