www.mardinnethaber.com
Sağlam girdiği hastaneden felçli çıktı
15.05.2019 19:04 Mardin Nethaber

 

Mardin’de özel bir hastanede, parmaklarında uyuşma ve bel fıtığı şikayetiyle beyin cerrahına başvuran 9 çocuk annesi Şükran Koçhan (46), fıtık ameliyatı sonrası felçli kaldığını iddia ederek hastaneden şikayetçi oldu. 

Kızıltepe’de yaşayan 9 çocuk annesi Koçhan, ayak parmaklarındaki uyuşma ve bel ağrısı nedeniyle özel bir hastaneye gitti. Beyin cerrahı bölümünde ameliyat olan Koçhan, iddiaya göre yanlış ameliyat sonucu felç kaldı. 

Ameliyattan hemen sonra eşinin sol ayağında olan ağrının sağ ayağında da olduğunu kaydeden Cevdet Koçhan, eşindeki gariplikleri ameliyatı yapan doktora bildirdiğini ama doktorun geçer diyerek geçiştirdiğini savundu. Doktorun ameliyat sonrası yıllık izne çıktığını kaydeden Cevdet Koçhan, bunun sonucunda raporları başka doktorlara gösterdiklerini ve kendilerine ameliyatın yanlış yapıldığının bildirildiğini ifade etti. Cevdet Koçhan, “26 yıllık evliyiz ve 9 çocuğumuz var. Eşimin bel fıtığı vardı ve o beyin cerrahını çok övdüler gittik yanına. Doktor MR çektirdi ve ameliyat olması gerekiyor dedi. Telefonda yaptığı bütün ameliyatların videolarını bana izletti. Beyin ameliyatı yapan doktora inandım eşimi ameliyata aldı. 29 Nisan’da ameliyat oldu. 3 buçuk saatlik bir ameliyat geçirdi. Eşim ameliyattan çıktı daha asansördeydik eşimin sağlam bacağı olan sağ ayağımı kesin diye bağırıyordu. Narkoz etkisi diye düşündük. Hocayı çağırdık ve geçer dedi. Ertesi gün hocamız izne ayrıldı. Ameliyatı yaptı ve ertesi günü izne ayrıldı. Mesaj atıyoruz, mesajlarımız da mevcut, cevap vermedi” dedi. 

Hastane yönetimine gittiklerini belirten Koçhan, “Bizim hastamızın durumu ile ilgili hocaya ulaşamıyoruz dediler. İstanbul’daki bir arkadaşımız acilen bir film çektirin dedi ve biz de film çektirdik. Allah razı olsun İpek Yolu Hastanesi’nin başhekimi branşı olmadığı halde 'bunda yanlış bir şey var' dedi. Hastane müdürü de 'ilçede başka bir özel hastane var oradaki hekime gösterelim' dedi. Bizde o arada İstanbul, Ankara, Urfa’ya sonuçları attık. Bütün doktorlar hepsi 'yanlış bir ameliyattır' dedi ve ikinci ameliyata gerek olduğu söylendi. Mardin’deki diğer özel hastane de aynı şeyi söyledi. Bizim doktora olan güvensizliğimiz daha da arttı. O arada İpekyolu Hastanesi kendi doktorlarına ulaştı ve doktor benim ameliyatımda hiçbir sorun yoktur diyor. Hastada ödem oluşmuş ödem tedavisi uygulayacağız diyor. Bizim güvenimiz kalmadı, siz bir doktor getirin yok, ben bir doktor getireyim yok, ambulans verin yok, hastamızı alıp gidelim yok. Sapa sağlam girdiği hastaneden gülerek girdiği belgeleri her şeyi var sağlam girdi felçli olarak çıktı” diye konuştu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com