www.mardinnethaber.com
Şehit Gazi Birlik-Sen Genel Başkan Vekili Mardin'de
14.05.2019 15:09 Mardin Nethaber

 

Şehit Gazi Birlik-Sen Genel Başkan Vekili Murat Burçak HDP’li belediye tarafından işten çıkarılan şehit ve gazi yakınları ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Mardin’e geldi. 

Merkezi İstanbul’da olan Şehit Gazi Birlik-Sen Genel Başkan Vekili Murat Burçak ve yönetim kurulu üyeleri, HDP’li belediye tarafından işten çıkarılan şehit ve gazi yakınları ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Mardin’e geldi. 

Şehit Gazi Birlik-Sen Genel Başkan Vekili Murat Burçak, Mardin Valisi Mustafa Yaman ve Başsavcı Ahmet Bektaş’ı makamında ziyaret ederek şehit ve gazi yakınlarının işten çıkarılmasına ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

Konuyla ilgili valilik çıkışında açıklama yapan Burçak, Mardin’de şehit yakınlarının yanında olduklarını söyledi. Burçak, “Belediyedeki işinden çıkarılan personellerle ilgili vali bey ile görüştük. Şehit ve gazi yakınları sahipsiz değil. En azından Şehit Gazi Birlik-Sen genel başkanlığı olarak biz her zaman yanlarındayız” dedi. 

1991 Yılında Babası gönüllü köy korucusu iken PKK tarafından otomatik silahlarla taranarak şehit edilen Şehit Gazi Birlik-Sen Mardin temsilcisi Yusuf Akar ise şehit ve gazi yakınlarının korkmaması gerektiğini ifade ederek, “Belediyede çıkan kardeşlerimizin için sendikamız buraya geldi. Babam köyün girişinde çok zalimce bir saldırıda babam şehit oldu. Şehit yakınları olarak korkulmaması lazım. Mardinliler bunu bilsin onlardan korkmuyoruz çekinmiyoruz” diye konuştu. 

Heyet bölgede işten çıkarılmalar ve şehit gazi yakınları ile ilgili çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com