www.mardinnethaber.com
Ensar Vakfında geleneksel iftar yemeği
11.05.2019 02:56 Mardin Nethaber

 

 

Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanlığı tarafından her yıl gerçekleşen geleneksel iftar yemeği bu yılda düzenlendi.

Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanlığında düzenlenen iftar yemeğine Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynel Tepe'nin yanı sıra Ensar Vakfı Mardin Şubesi mütevelli heyeti, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Sözlerin en güzeli olan Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan İftar programı; Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynel Tepe'nin selamlama konuşması ile devam etti.

Ramazan ayının öneminden bahseden Tepe, "Allahu Teala mubarek Ramazan ayını özel olarak seçmiş ve onu on bir ayın sultanı olarak yapmıştır. Onu özel seçtiğinden Kur'an-ı Kerim'in indirilişi de bu ayda gerçekleşmistir. Sonra da mü'minlerin bu ayda bütün nefsani paslardan arınarak din ve inançta kendilerine gelmeleri için bu aya özel bir ibadet koymustur. Bu da oruçtur. Oruç iman ve ihlasla samimiyeti simgeleyen müstesna bir ibadettir. Çünkü oruç tamamen Allah'la kul arasında olan bir ibadettir. Sevabını da Allah verecektir" ifadelerini kullandı.

İftar yemeğinin sonunda Ensar Vakfı Mardin Şube Başkanı Zeynel Tepe'nin yemek duasının ardından akşam namazına geçildi.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com