www.mardinnethaber.com
Arapça Finallerinde Mardin ikinci oldu
06.05.2019 22:58 Mardin Nethaber

 

İstanbul'da gerçekleşen 10. Arapça Yarışmaları Türkiye Finalleri Yarışmasında Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci oldu.

Arapça Dil etkinlikleri arasında en büyük etkinlik olarak kabul edilen Arapça Yarışmaları Türkiye Finalleri İstanbul Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezinde Yarışmasında Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hacer Sağlam ikinci oldu.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen 10. Arapça Yarışmaları Türkiye Finalleri yarışmasında Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesinden Hacer Sağlam okuduğu 'Sultan Abdülhamid Han’a Ağıt' adlı şiiriyle ikinci olurken, Şanlıurfa Süleymaniye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi birinci, Karaman Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi ise üçüncü oldu.

Nisan ayı itibariyle ön elemeleri tamamlanan yarışmada İmam Hatip Lisesi öğrencileri Arapça Bilgi, Arapça Şiir Okuma, Arapça Metin canlandırma, Arapça Hat/Kaligrafi dallarında; İmam Hatip Ortaokulları öğrencileri ise Arapça Şiir Okuma, Arapça Hikaye Canlandırma ve Arapça Çocuk Şarkıları dallarında; bünyesinde Arapça Hazırlık Sınıfı bulunan proje okulları ise Arapça Münazara dalında yarıştı.

81 ilde ve 100’ü aşkın merkezde bine yakın akademisyenin, sanatçının ve dil bilimcinin seçici kurul olarak görev yaptığı Arapça yarışmalarına Türkiye genelinde 8 ayrı dalda 126 bin 942 öğrenci katıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com