www.mardinnethaber.com
Mardin'de ilk taravih namazı kılındı
05.05.2019 23:51 Mardin Nethaber

 

 

Mardin'de vatandaşlar, Ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için camilere akın etti.

Kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk her yaştan çok sayıda vatandaş, teravih namazını kılmak için başta Ulucami olmak üzere Mardin'de bulunan tüm camiler dolup taştı.

Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazan ayının ilk teravih namazı için camilere akın eden vatandaşlar, taravih namazının coşkusunu yaşadı. Her yaş aralığından camiye gelen vatandaşlar namaz kılıp dua ederken, Ulucami'de bulunan Peygamber Efendimizin Sakalı Şerifini de ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Ulucami İmam Hatibi Süleyman Demir, Ramazan ayında yapılacak olan ibadetlerin çok faziletli olduğunu belirterek, vatandaşlardan özellikle bu ramazan ayında camiye daha çok gelmelerini istedi.

Demir, "Ramazan ayı 11 ayın en mübârek ayıdır. Bu ay içerisinde yapılacak olan ibadetlerin sevabı ve fazileti diğer aylardan daha fazladır. Ramazan ayı maneviyatı fazla olması hesabıyla sema kapılarının sonuna kadar açık olduğundan yapılan duaların kabulü de fazladır. Gönlünüzden geçen duaları ellerinizi açarak Allah'tan isteyiniz. Allah'u Tealla cömerttir, merhameti boldur. Bu vesileyle tüm islam aleminin Ramazan ayını tebrik eder, hayırlar getirmesini temenni ederim" dedi.

Teravih namazı eda etmek için camiye gelen Münir Kanza, Ramazan ayının tüm İslam alemine bereket getirmesini dileyerek, "Bu sene Rabbim'in rahmeti ve bereketine daha çok ihtiyacımız var. Her ramazanda ilk teravih namazı için Ulucamiye geliyorum. Taravih namazını eda etmenin ve Ramazan ayına uluşmanın mutluluğunu yaşıyorum" ifadelerini kullandı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com