www.mardinnethaber.com
Öğrencilerden temizlik seferberliği
03.05.2019 01:53 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden oluşan bir gurup cadde, sokak ve parkları temizledi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında Artuklu Belediyesi ile koordineli bir şekilde düzenlenen temizlik etkinliğinde cadde, sokak ve parklar temizlendi.

Merkez Artuklu İlçesi 13 Mart ve Yenişehir mahallelerinde gerçekleşen temizlik etkinliğine Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümüden çoğunluğu kız öğrencilerinden oluşan yaklaşık 60 öğrenci görev aldı. Temizlik yapan öğrencileri gören vatandaşlar, bu duyarlı davranışlarından dolayı öğrencileri tebrik etti.

Merkez Artuklu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından temizlik sırasında kullanılmak üzere öğrencilere Tişört, eldiven, şapka ve çöp poşeti dağıtıldı. Guruplar halinde cadde, sokak ve parklara dağılan öğrenciler, geçtikleri her yerin en ince detayına kadar temizleyerek, örnek bir davranış sergiledi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölüm Hocası Öğretim Görevlisi Mehmet Fatih Erdolu etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında öğrencilerimizle birlikte toplumda farkındalık yaratmak amacında olduklarını belirterek, bu amaca yönelik olarak etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Temizlik etkinliğine katılan öğrencilerinden Cemile Akbalı ile Behiyenur Ayhan ise bu etkinlikle toplumda çevreyi kirletmeme bilincini geliştirmeyi amaçladıklarını kaydederek, "Bu etkinliğimizle Turizm şehri olan Mardin’in daha temiz ve yaşanabilir bir hale gelmesi için bizimde bir katkımız olsun istedik. Belediyenin temizlik bölümünde çalışan görevlilerin cadde, sokak ve parkları temizlerken neler çektiklerini yerinde gördük. İnsanlar yerlere değilde çöplerini çöp kutularına veya çöp pöşetlerine atmış olsalar, hem çevre kirlenmemiş olur hem de temizlik görevlileride bu kadar zahmet çekmez. Daha sağlıklı ve daha temiz bir çevrede yaşayabilmek için lütfen bu bilinçte olalım, olmayanlarıda uyaralım" ifadelerini kullandılar. 

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında son bulan temizlik etkinliği, çekilen toplu hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com