www.mardinnethaber.com
Mezopotamya Bisiklet Turu yarın start alıyor
01.05.2019 22:50 Mardin Nethaber

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Mardin, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep illerini kapsayan Uluslararası Mezopotamya Bisiklet turu yarın başlıyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya göre 620 kilometrelik tur, Mardin, Şanlıurfa, Kilis ve Gaziantep'te koşulacak, 5 Mayıs Pazar günü sona erecek.

2 Mayıs 2019 tarihinde 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı önünden saat 10.00'da başlayacak olan 1. Etap Mardin-Midyat-Beyazsu-Nusaybin-Dara ve tekrar Büyük Mardin Oteli önünde son bulacak. Sporcular yaklaşık olarak 177 kilometrelik yolu pedal çevirerek yarışacak.

3 Mayıs 2019 tarihinde ise tekrar 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı önünden saat 10.00'da başlayacak olan 2. Etap Mardin-Şanlıurfa (Gaziantepe transfer), ( Mardin-Viranşehir-Şanlıurfa Balıklıgöl'de son bulacak. Sporcular yaklaşık olarak 188 kilometrelik yolda pedal çevirecek.

Uluslararası Bisiklet Birliğinin (UCI) 2.2 Avrupa Turu takviminde yer alan organizasyon, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve GAP İdaresi Başkanlığı iş birliğinde gerçekleştirilecek. Dört etaplı yarışta Türkiye'den 6, altı ülkeden ise 7 takım mücadele edecek.

Organizasyonda Türk Milli Takımı'nın yanı sıra Torku Şekerspor, Giresunspor, Mardinspor, Mersin Gençlik Spor ve Antalyaspor, Türkiye'yi temsil edecek.

Uluslararası Mezopotamya Bisiklet Turu'nda mücadele edecek diğer takımlar ise şöyle:
Azerbaycan Milli Takımı, Minsk Cycling (Belarus), Vib Sport (Bahreyn), Sırbistan Milli Takımı, Velo Club Ratisbona (Almanya), Bike Aid (Almanya) ve Brunei Continental (Brunei) takımları yarışacak.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com