www.mardinnethaber.com
Ahmet Türk mazbatasını aldı
15.04.2019 17:06 Mardin Nethaber

 

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 56 oy alarak HDP’den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Türk, Yüksek Seçim Kurulundan mazbatasını aldı.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde yüzde 56 oy alarak HDP’den Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Türk, Yüksek Seçim Kurulu'nun 13 Nisan Cuma günü mazbata alabilmesine karar vermesi üzerine bugün Mardin Adliyesinden mazbatasını teslim aldı.

Mardin Adliyesine saat 10.00’da gelen Ahmet Türk'e Figen Altındağ, HDP milletvekili Ebru Günay ve partililer eşlik etti. Ahmet Türk mazbatasını aldıktan sonra Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığındaki makamına geçti. Ahmet Türk adliye çıkışında yaptığı açıklamada “Kürt'ü, Süryani'si, Mahalmi'si ile halkın iradesinin ortaya çıkma konusunda çok büyük destek gösterdiler. Bütün halkımıza teşekkür ediyorum. Belediye halkın hizmet göreceği bir yer. Bu hizmeti en doğru şekilde yapmak içinde olacağız. Yaptığımız her çalışmayı şeffaf bir şekilde paylaşacağız. Ben ekibim eş başkanım hep birlikte büyük bir heyecanla halka hizmet etmeyi esas alacağız” dedi. 

Mazbatasını aldıktan sonra Mardin Büyükşehir Belediyesine gelen Türk, partililer tarafından zılgıtlarla karşılandı. Tük, Mardin Büyükşehir Belediyesi önünde de açıklamada "Bugün halkın iradesi tecelli ettiği bir gün olduğunu söyledi.”

Konuşmasının devamında Türk, “Halkımız 2014 yılında büyük bir destekle belediyeyi bize teslim etmişti. Ama yürütülen bu siyaset kayyum politikası bu iradeyi bizim ve halkımızın elinden aldı. Bugün halkın iradesinin tecelli ettiği bir gündür. Çalışanın hakkını hukukunu koruyacağız. Ben yoldaşlarıma arkadaşlarıma seçimde bir bir emek gösteren herkese teşekkür ediyorum, şükranlarımızı sunuyorum. Sivil toplum, kanaat önderleriyle birlikte hep birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com