www.mardinnethaber.com
Rengarenk lalelerden eser kalmadı
14.04.2019 13:49 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Tarihi Kasımiye Medresesi’nde ekilen rengarenk lalelerin son görüntüsü ziyaretçileri şaşkına çevirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı ekipler tarafından uzun uğraşlar sonucunda 700 yıllık tarihi geçmişi olan Tarihi Medresenin bahçesine ektiği rengarenk lalelerden eser kalmadı.

Geçtiğimiz günlerde mevsim normellerin üstünde yağan yağışlar ve dolu fırtınası lalerin yerle bir olmasına neden oldu. Hem Kasımiye Medresesini ziyaret etmek hem de laleleri yerinde görüp fotoğraflamak için buraya gelen yerli ve yabancı turistler gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

Kasımiye Medresesi Müdürü Hazbi Bulut konuya ilişkin yaptığı açıklamada,"Büyük emek harcanarak ekilen laleler tarihi mekana çok yakışmıştı. Tarih ve canlı renkler bütünleşerek burada güzel görüntülerin yansımasına vesile olmuştu. Bu güzel görüntüler buraya gelen yerli ve yabancı turistleri cezbediyordu. Yağan dolu ile birlikte ekilen rengarenk lalelerden eser kalmadı. Bu durum hem bizleri hem de gelen ziyaretçileri çok üzüyor" dedi.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com