www.mardinnethaber.com
Sıcak hava balonuna rüzgarın azizliği
13.04.2019 23:47 Mardin Nethaber

 

 

 

Cumhuriyet meydanında bugün havalanması düşünülen sıcak hava balonu rüzgarın azizliğine uğradı.

'Yükseliyoruz Mardin' sloganıyla hayata geçirilen turizmi kapsamında başalatılan balon test uçuşularının ardından rutin uçuşlara başlandı.

Artuklu'nun tarihi Cumhuriyet meydanında bugün uçuşu düşünülen sıcak hava balonu tam uçuşa hazırlandığı sırada rüzgarın azizliğine uğrayarak alandaki ağaçlara takılı kaldı.

Olay mahalline gelen itfaiye ekibi sabahın erken saatlerinden itibaren alanı dolduran vatandaşların şaşkın bakışları arasında balona müdahale etti. Yaplan müdahalenin ardından balon ağaçtan kurtarıldı. İtfaiye ekibi tarafından kurtarılan sıcak hava balonu görevliler tarafından toplanarak, alandan çekildi.

Akabinde, tarihi Cumhuriyet meydanına gelen Mardin Valisi Mustafa Yaman ve protokol üyeleri burada bulunan vatandaşlarla halay çekti. Uzun süre vatandalarla halay çeken Mardin valisi Yaman, önümüzdeki günlerde sıcak hava balon uçuşlarının belirli program içerisinde uçuşlarına devam edeceğini söyledi.

Vali Mustafa Yaman, bu yıl Mardin'e 5 milyon turist beklediklerini tekrarlayarak, alt yapı çalışmalarını yaptıklarını ve bu çalışmalardan birinin de uçan balon turizmi olduğunu belirtti.

Yaman, "Bu uçuşlarla Mardin'e gelen yerli ve yabancı turistler Mardin'de görülmesi gereken yerleri uçan balonala birlikte daha yakından görme fırsatını yakalayacaktır. Buna paralel olarak, şehirde bulunan otellerin tamamı dolu. Bu konuda sıcak hava balon turizminin etkili olduğunu düşünüyorum" dedi.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com