www.mardinnethaber.com
‘IPARD II Dönemi’ 5. Çağrı proje kabulüne başlandı
12.04.2019 18:50 Mardin Nethaber

 

Mardin'de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ‘IPARD II Dönemi’ 5. Çağrı ilanına ilişkin tanıtım çalışmaları sürüyor.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mardin İl Koordinatörlüğü tarafından IPARD II 5. Başvuru Çağrı İlanı hakkında bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Mardin İl Koordinatörü Erdal Çelik, kırsal mahallelerde bulunan vatandaşlarla bir araya geldi. IPARD II 5. Başvuru Çağrı İlanı hakkında bilgi veren Çelik, vatandaşları yatırım yapmaya davet etti.

Merkez Artuklu İlçesi Arbağ mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelen Çelik, IPARD II 5. Başvuru Çağrı İlanını anlatarak, ilimizin de aralarında bulunduğu toplam 42 ilde 16 Şubat 2019 tarihinde IPARD II 5. Başvuru Çağrı İlanına çıkıldığını, söz konusu başvuru çağrı ilanı kapsamında, Mardin İl Koordinatörlüğü olarak da proje kabullerine 8 Nisan 2019 tarihinde başladıklarını söyledi.

Konuşmasının devamında Çelik, "İştirakçılara uygun harcamaları karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek 'Kamu Katkısı' olarak adlandırılmaktadır. Kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır" dedi.

Bu başvuru çağrı ilanı kapsamında destek almak amacıyla başvuruların yapılacağı ve uygulanacağı iller arasında Mardin'in de yer aldığını ifade eden Çelik, "Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurularla yakından ilişkisi olduğunu kaydetti."

Çelik, vatandaşlarımızın proje hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com