www.mardinnethaber.com
Türk Polis Teşkilatı kuruluşunun 174. Yıl dönümü kutlandı
10.04.2019 17:19 Mardin Nethaber

 

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. Yılı nedeniyle Mardin Hükümet Konağı avlusunda program düzenlendi.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. Yılı münasebetiyle düzenlenen programa Vali Yardımcıları Bahattin Çelik, Mehmet Uslu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, protokol üyeleri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada Emniyet teşkilatının 24 saat esasına göre yaptığı özverili çalışmalarına dikkat çekerek, bugün yaklaşık 2 asır önce kurulan emniyet teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutladıklarını söyledi.

Tutaşı, “Teşkilatımızla ne kadar övünsek azdır. Tarih boyunca bizlerin güvenle yaşaması için fedakârca ve cefakârca çalışan emniyet personelimiz, bugün dünyanın gıpta ile baktığı güzide bir konumda yer almaktadır. Başarıları ile ülkemizin gözbebeği olan emniyetimiz bu misyonunu arttırarak devam ettirecektir” dedi. 

Vatandaşların huzur içinde yaşamasında emniyetin önemli rolü olduğunu anlatan Tutaşı, “Emniyet personelimiz bizlerin evlerinde huzur içinde uyuması için gecesine gündüzüne katmaktadır. Huzurun teminatı olan emniyetimiz 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişiminde de vatanın bekası için birçok şehit vermiştir. Tarih boyunca bu özelliğini asla yitirmeyen emniyetimiz bizler için son derece değerlidir. Bu vesileyle emniyet teşkilatımızın 174. Kuruluş yıl dönümünü bir kez daha kutlarken, vatanı için canlarını veren şehitlerimizi minnetle yâd ediyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

Programın sonunda hafta boyu düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com