www.mardinnethaber.com
Artuklu Belediyesi’nde ilk Meclis Toplantısı yapıldı
10.04.2019 13:56 Mardin Nethaber

 

 

  Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ilçenin en iyi yerlere gelmesi için meclis üyeleri ile işbirliği içinde önemli çalışmalar yapacaklarını söyledi.

 Artuklu Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı ilk oturumu gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı’ nın görevi alma-sının akabinde ilk belediye meclisi olma özelliğini taşıyan toplantıda encümen üyeleri, meclis başkan vekilleri, kâtip üyeler, Güneydo-ğu Anadolu Böl-gesi Belediyeler Birliği’nde (GABB) temsil edecek üyeler, Tarihi Kentler Birliği’nde temsil edecek üyeler ve imar komisyonu üyeleri seçimi yapıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanan toplantıda dilek ve temenniler de belirtildi.
Toplantının açılış konuş-masını gerçekleştiren Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, “Meclis üyelerimizle ilçemizin hak ettiği yerlerde olması için durmadan çalışacağız” ifadesini kullandı. Tutaşı, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinin akabinde ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın teveccühü ile belediye başkanlığı görevine geldik. İlçemizin sorunlarını bilen bir yapıda hiç zaman kaybetmeden projelerimizi hazırladık. Bu konuda yol haritasını çıkartarak en kısa sürede hemşehrilerimizin görmek istediği bir Artuklu’yu inşa etmek için çalışmalarımıza başlayacağız. İlçemizin projeler ile gelişmesi için meclis üyelerimizle de işbirliği içinde çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu.
Durmadan çalışacağız
Tutaşı şöyle devam etti: “Biz ilimizde ortak aklı önemseyen bir yapıda olmayı kendimize şiar edinmiştik. Vatandaşlarımızın içinde gönül belediyeciliğini inşa etmek adına şahsım ve meclis üyelerim ellerinden gelen gayreti sonuna kadar gösterecektir. İnanıyoruz ki bu iş birliği vatandaşlarımızın mutlu olduğu bir ilçeyi inşa etmemizde önemli köşe taşlarından olacaktır. Bu vesileyle meclis toplan-tımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyo-rum”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com