www.mardinnethaber.com
MFSD'den MÜSİAD'a Nezaket Ziyareti
09.04.2019 12:38 Mardin Nethaber

 

 

     Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği (MFSD) Başkanı Latif Sakız ve dernek üyelerini kapıda karşılayan Genç MÜSİAD Başkanı Ömer Aydoğan ziyaretten duyduğu mem-nuniyeti dile getirerek, her zaman sanat ve sanatçı-nın yanında olduklarını söyledi.
Genç Müsiad olarak geçlerin aktivitelerini yakından izlediklerini anlatan Aydoğan, "Kapımız her zaman herkese ardına kadar açıktır. Yeterki gelecek olan kişi veya kişilerin bu şehrin ekonomisine, turizmine ve kültürüne bir katma değerleri olsun. Siz gibi değerli insanların katkılarıyla ve girişimleriyle hoşgörü şehri olan Mardin'in tanıtımını daha yüksek-lere taşıyabileceğimize inancım tamdır" dedi.
Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız ise burada bulunmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, başkanı olduğu Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneğinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Konuşmasının devamında dernek olarak birçok çalışmaya imza attıklarını kaydeden Sakız, bu çalışmalar arasında fotoğraf sergile-ri ve kursları açtıklarını, Mardin'de 'Fotomaraton' fotoğraf yarışmasında derece aldıklarını, Şehir dışında da yapılan birçok fotoğraf yarışmasına katıldıklarını söyledi.
Sergilerimizi ve kurslarımızı kendi imkânlarıyla açtıklarını ifade eden sakız, "Bununla birlikte kırsal mahallelerde bulunan ortaöğretim okullarında okuyan yaklaşık bin öğrenciye mezuniyet fotoğrafı, merkezde ise birçok dezavantajlı gelin ve damat çiftini fotoğrafladık. Bunları yaparken amacımız sadece fotoğraf sanatını sevdirerek ve ilimizin tanıtımda katkıda bulunmaktır. Bugüne kadar sergilediğimiz tabloların hiçbirini satış için sergilemedik. Bu tablolarımızı derneğimizde himaye ederek yeri geldikçe siz gibi değerli insanlara hediye ediyoruz. Buda bizleri mutlu ediyor" şeklinde konuştu.
Sakız, "Derneğimi-zin içeriğinde fotoğrafçılı-ğın dışında Ressam, El sanatları Eğitmeni, Seramik, Sabun ve Bakır ustaları da bulunmakta-dır. Önümüzde ki günlerde Mardin'de bir fotoğraf sergisi açmayı hedefliyoruz. Açacağımız sergiye tüm sanatseverleri ve Mardin halkını bekliyoruz" dedi.
Ziyaretin sonunda Sakız, Genç MÜSİAD Başkanı Ömer Aydoğan'a günün anısına bir tablo hediye etti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com