www.mardinnethaber.com
Mardin'de karma resim sergisi açıldı
09.04.2019 12:33 Mardin Nethaber

 

 

       Mardin Olgunlaşma Enstitüsü bünyesinde “Mücevher-h-at” hat ve karma resim sergisi gerçekleştirdi.
Sergi programının açılışına İl Milli Eğitim Müdür V. Şeyhmus Gürel, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Akdağ, İl Milli Eğitim HBÖ Şube Müdürü Abdurrahim Kusen, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdurrahim Turgut, Seyit İzci, Hasan Berhuni; Mardin Gençlik Merkezleri Müdürü Yusuf Dağ, Mazıdağı Aykut İlk Öğretim Okulu Öğretmeni Sanatçı Yedullah Önal ve sanatseverler katıldı.
Sergi kapsamında Sanatçı Yedullah Önal’ ın eserleri ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü'nün tema bazlı çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Sergiye ev sahipliği yapan Mardin Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Metin Değer, "Mardin Olgunlaşma Enstitüsü, araştırma ve tasarımları ile bölgenin kültürüne ait motif ve sembolleri ürüne dönüştürerek kültürel hafıza oluşturmaya devan edecek." Dedi.
Açılışa katılan sanatsever ve ziyaretçilere atölyelerde gerçekleştirilen çalışmalar yerinde tanıtıldı, üretim süreçleri ve ürünler sergilendi.
Programın açılışını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer,
Mardin'in sadece kadim tarihi ile değil, el sanatları ile de uluslararası bir üne sahip olduğunu ve bu güzellikleri yaşatmaya devam etmek için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini
dile getirdi.Mardin Olgunlaşma Enstitüsü Kurum Müdürü Metin Değer Serginin 12 Nisan'a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacağını belirtti. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com