www.mardinnethaber.com
MFSD'den MÜSİAD'a Nezaket Ziyareti
07.04.2019 23:21 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği tarafından Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'ne nezaket ziyaretinde bulunuldu.

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği (MFSD) Başkanı Latif Sakız ve dernek üyelerini kapıda karşılayan Genç MÜSİAD Başkanı Ömer Aydoğan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, her zaman sanat ve sanatçının yanında olduklarını söyledi.

Genç Müsiad olarak geçlerin aktivitelerini yakından izlediklerini anlatan Aydoğan, "Kapımız her zaman herkese ardına kadar açıktır. Yeter ki gelecek olan kişi veya kişilerin bu şehrin ekonomisine, turizmine ve kültürüne bir katma değerleri olsun. Siz gibi değerli insanların katkılarıyla ve girişimleriyle hoşgörü şehri olan Mardin'in tanıtımını daha yükseklere taşıyabileceğimize inancım tamdır" dedi.

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız ise burada bulunmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, başkanı olduğu Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneğinin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Konuşmasının devamında dernek olarak birçok çalışmaya imza attıklarını kaydeden Sakız, bu çalışmalar arasında fotoğraf sergileri ve kursları açtıklarını, Mardin'de 'Fotomaraton' fotoğraf yarışmasında derece aldıklarını, Şehir dışında da yapılan birçok fotoğraf yarışmasına katıldıklarını söyledi.

Sergilerimizi ve kurslarımızı kendi imkanlarıyla açtıklarını ifade eden sakız, "Bununla birlikte kırsal mahallelerde bulunan ortaöğretim okullarında okuyan yaklaşık bin öğrenciye mezuniyet fotoğrafı, merkezde ise birçok dezavantajlı gelin ve damat çiftini fotoğrafladık. Bunları yaparken amacımız sadece fotoğraf sanatını sevdirerek ve ilimizin tanıtımda katkıda bulunmaktır. Bugüne kadar sergilediğimiz tabloların hiçbirini satış için sergilemedik. Bu tablolarımızı derneğimizde himaye ederek yeri geldikçe siz gibi değerli insanlara hediye ediyoruz. Buda bizleri mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

Sakız, "Derneğimizin içeriğinde fotoğrafçılığın dışında Ressam, El sanatları Eğitmeni, Seramik, Sabun ve Bakır ustaları da bulunmaktadır. Önümüzde ki günlerde Mardin'de bir fotoğraf sergisi açmayı hedefliyoruz. Açacağımız sergiye tüm sanatseverleri ve Mardin halkını bekliyoruz" dedi.

Ziyaretin sonunda Sakız, Genç MÜSİAD Başkanı Ömer Aydoğan'a günün anısına bir tablo hediye etti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com