www.mardinnethaber.com
Kanseri iyileştirmede Su ve Tuzun önemi
05.04.2019 13:07 Mardin Nethaber

 

 

    Mardin’in Artuklu İlçesinde Kanseri İyileştirmede Su ve Tuzun önemini anlatan program düzenlendi.

   Merkez Artuklu İlçesi Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen programa Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı Devlet Kalkan, okul personeli, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.
Kanseri İyileştirmede Su ve Tuzun önemi adlı programa konuşmacı olarak katılan Sosyolog Yücel Aydemir, günümüzde kanserin çıkış nedenleri ve pratik metot ile nasıl ortadan kaldırılacağına dikkat çekerek; kanser, öldürmek için değil yaşatmak içindir” dedi.
Sosyolog Yücel Aydemir; Günümüzde modern tıpta kanser tedavisinde kullanılan kemoterapinin ana maddesi II. Dünya Savaşında Almanya Lideri Adolf Hitler tarafından insan kitlesini yok etmek için kullandığı 'Hardal Gazı' olduğunu belirterek, “Çevremizde birçok hastanın kanserden çaresiz olarak öldüğünü görüyor ve duyuyoruz. Halen bir çözüm yolunun bulunamadığı kanserin, Hz. Lokman'ın söylediği gibi Allah (c.c), ölüm dışında her türlü hastalığa şifa verdiği de unutulmamalıdır. Allah (c.c), her şeyi su ile yarattığını Kur'an-ı Kerim de bildirmiştir. Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Hz. Ali'ye, yemeğe tuzla başla, çünkü tuz yetmiş hastalığa şifadır buyurması, tuzun hayatımızda ne kadar önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekmiştir” şeklinde konuştu.
Konuşmasının devamında Sosyolog Aydemir, "Bir yeri temizlemek için gerekli olan su ve temizlik ürünü gibi vücutta kirlenen kanı temizlemek için de su ve özellikle himalaya tuzu kullanmak yerinde olur. Şu anda üretilen endüstriyel 'İyot Tuzun' kullanılmaması insan sağlığı açısından çok önemlidir" dedi.
Kanın üretim merkezi olan karaciğerin ise köklü bir temizliğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Aydemir; kendisinin geçmişte var olan bir metodu geliştire-rek karaciğer temizliğini yaptığını ve birçok kişinin kanser rahatsızlığının yanı sıra şeker, yüksek tansiyon ve birçok beden-sel, ruhsal hastalıklardan kurtulduğunu anlattın. Program, soru cevap şeklinde sona erdi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com