www.mardinnethaber.com
Vatandaştan Yol Tepkisi
04.04.2019 13:21 Mardin Nethaber

 

 

13 Mart Caddesi yağan yağmurlarla birlikte oluşan su göletleri vatandaşların tepkisine neden oluyor. Yazın tozdan geçilemeyen yolda, şimdide yağmurdan oluşan göletler geçit vermiyor.

  Merkez Artuklu İlçesi 13 Mart mahallesinde bulunan 13 Mart Caddesi üzerinde oluşan çukurlar, yağan yağmur sularıyla birlikte adeta gölete dön-dü. Belediye yetkililerini göreve davet eden vatandaşlar araçlarıyla da yolu kullanırken zor anlar yaşadıklarını ifade ediyor.
Günde yüzlerce aracın ve binlerce vatan-daşın geçtiği yolun bu şe-kilde olması vatandaşları adeta çileden çıkardı. Izdırab yolu olarak da anı-lan yolun ne zaman as-faltlanacağı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Okula gitmek için bu yolu kullanmak zorunda kalan öğrenciler ise bu yolun onarılması için yetkililerden ilgi bekliyor.
Özellikle Mardin İl Emniyet Müdürlüğü civarında bulunan yolun İki yıldan beridir bu şekil-de olması, burada ikamet eden vatandaşlardan ve cadde esnafından büyük tepki topluyor. Yaklaşık iki yıldır yolun onarılması için her yere bilgi verdiklerini belirtenvatandaşlar, “Bu yoldan yazın tozdan, kışında çamurdan geçemiyoruz. İlkbaharı yaşadığımız bu günlerde ise yağmurla birlikte oluşan büyük su göletleri çocuklarımızın okula gitmesini engelliyor. Bu yolu kullanan sürücülerin çoğu da araç plakalarını burada düşürüyor, araç tabanları yere çarptığı içinde maddi zarar oluşuyor. Yetkililerin bu soruna biran önce cevap vermelerini istiyoruz” çağrısında bulundular.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com