www.mardinnethaber.com
Artuklu'daTutaşı kazandı
01.04.2019 00:04 Mardin Nethaber

 

Artuklu ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre Ak Parti Belediye Başkan adayı Abdulkadir Tutaşı kazandı.

Artuklu İlçesi Belediye başkan adayı Abdulkadir Tutaşı kesin olmayan sonuçlara göre aldığı 24 bin 640 oyla Artuklu Belediye Başkanı oldu.

Abdulkadir Tutaş​ı Kimdir:

Siyasi hayatına 1983 yılında Anavatan Partisi´nde İl Sekreterliği göreviyle başladı. 1989-1994 yılları arasında Anavatan Partisi´nden Mardin İl Genel Meclis Üyeliği yaptı. 1994-2004 yılları arasında (2. Dönem) Doğru Yol Partisi´nden Mardin İl Belediye Başkanlığı yaptı. Belediye başkanlığı süresince Türk Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği´ni de yürüttü. Daha sonrasında, aktif siyasi hayatına Doğru Yol Partisi´nde Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan Yardımcılığı ile devam etti. Yıllardır Mardin´de yürüttüğü tarımsal faaliyetlerin yanı sıra gıda sektöründe yer alan MARDE Tarım A.Ş. sanayi kuruluşun yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Yabancı dil olarak Arapça, Kürtçe ve İngilizce bilmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com