www.mardinnethaber.com
Aydın'dan gelin geldi Mardin'de muhtar oldu
31.03.2019 22:34 Mardin Nethaber

 

 

Aydın'ın Nazilli İlçesinden Mardin'e gelin geldi, 28 yıllık memuriyet hayatıdan sonra gelin geldiği mahalleye muhtar oldu.

1970 doğumlu ve tek çocuğu olan Yasemin Düzce, Artuklu İlçesine bağlı 34 haneli Çukuryurt (Curnik) mahallesinde ikamet eden 167 seçmenin 140 oyunu alarak muhtar oldu.

Bir önceki muhtar adayı Ahmet Ari'ya fark atarak aldığı 140 oyla muhtar olan Düzce, sevincini eşiyle, sandık görevlileriyle, mahalle sakinleriyle ve özel bir hastanede doktor olarak çalışan kızı Rüken Düzce ile paylaşarak, yemek ikramında bulundu.

Seçimden sonra açıklamada bulunan Düzce, "Eşim Galip Düzce ile birlikte görev icabı 28 yıllık memuriyet hayatımızda ülkemizin çeşitli yerlerinde görev yaptık. Gümrük memurluğundan emekli olduktan sonra Mardin'e yerleştik. Türkiye´de seçme ve seçilme hakkı verildikten sonra ilk kadın muhtarı Aydın'dan seçildiği için bende bunu göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldım" dedi.

En son çalışma yeri olan Erzincan Havalimanı Gümrük memurluğundan emekli olduktan sonra Mardin'e yerleştiğini söyleyen Düzce, "Bir Aydın'lı olarak farklı dinlerin ve dillerin şehri olan Mardin'de kadın muhtar olmaktan gurur duyuyorum. Demokratik bir ortamda birlik ve beraberlik içinde hiçbir sıkıntı yaşanmadan huzurlu bir seçim ortamı oldu. Sonucun herkese hayırlı olmasını ve diğer hemcinslerime örnek olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com