www.mardinnethaber.com
Sanat Akademisi hizmete girdi
29.03.2019 21:49 Mardin Nethaber

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından kısa sürede inşa edilerek tamamlanan "Sanat Akademisi" büyük katılımla hizmete girdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarına yakın alanda açılan "Sanat Akademisi" açılış programına Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili MustafaYaman, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, Ak Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dincel ve Cengiz Demirkaya, MKYK üyesi Orhan Miroğlu, Eski İçileri Bakanı Muammer Güler ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili MustafaYaman, bugün itibariyle açılışını gerçekleştirdiğimiz 'Sanat Akademisini' kısa sürede bitirip vatandalarımızın ve özellikle gençlerimizin hizmetine açtıklarını belirterek, gençlerimizin sanat alanında burada güzel başarılara imza atmalarını temenni edyorum dedi.

Sanat Akedemisinin Mardinli hemşerilerimize, çocuklarımıza, gençlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni eden Yaman, "Göreve geldiğimiz günden beri her zaman gençlerimizi önemsedik. Geleceğin teminatı olan gençlerimizin, çocuklarımızın geçmişini kadim tarihinden alan bu şehre sanat alanında güzel şeyler kazandıracaklarına dair inancımız tamdır. Bu inançla yola çıkarak, onların çalışabilecekleri, kendilerini geliştirebilecekleri alanlar açarak, deneyimli eğitmenler eşliğinde gençlik merkezinde, konservatuarda ve bilgi evlerinde kurduğumuz atölyelerde gençlerimizin bu alandaki yeteneklerini ortaya koyma fırsatını sağladık" dedi.

Akabinde Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati ise yaptığı konuşmada snatın önemine dikkat çekerek, sanat sadece sanat için yapılmaz, sanatı bu şehirdeki kardeşlik için, birlik braberlik için, bayrak için ve vatan için sesinizi yükselterek mutlaka ortaya koyun dedi.

Konuşmasının devamında Nebati, "Bu şehrin güzelikleri olan ezanlarıyla, camileriyle, kiliseleriyle, abbaralarıyla, asri mezarlıklarıyla, tarihiyle, kahramanlıklarıyla öne çıkaralım. İnşa edilen bu sanat akademisinde gelin şunları söyleyin; bu güzelliğimizi bozacak, bu güzellikleri kıskananlara adata gelin nadire yapalım. Bu şehirin sahibi kadınıyla, erkeğiyle, kürdüyle, arabıyla, müslümanıyla, süryanisiyle, yezidisiyle bu şehrin sahibiyim benim diyerek sesinizi buradan yükseltin" dedi.

Sıkıldık ama yorlmadık diyen Bakan Yardımcısı Nebati, "Oyun oynayanlarla dışardan aldıkları talimatlarla mücadelemiz devam edecek. Biz mücadeleyi bu topraklarda öğrendik. Ama meşru mücadeleyi öğrendik. Kime karşı? Bizim dışımızdaki düşmanlara karşı yapmayı öğrendik. Bu mücadeleyi vatan için, ülke için bubayrak için yapıyoruz. Bu mücadeleyi sloganlarla değil, hizmet üreterek, hizmet yaparak yapıyoruz. Bu şehirde ki değerleri birilerine peşkeş çekerek değil! Bu şehrin katmadeğerlerini başka yerlere göndermek için değil! Bu şehirde üretilen her değeri ister sosyal olsu, ister ekonomik olsun, ister kültürel olsun bu şehre mal etmek için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizi kimse durduramaz. Değerli kardeşlerim, burada yaşanlar olarak şehrinize sahip çıkın. Mardin'in ne kadar değerli olduğunu, Mardin'in dışarıdan nasıl göründüğünü gelin bizlere sorun. Mardin gerçek bir değerdir. Rabbim bizimle uğraşanların uğraşlarını başlarına çalsın duasıyla kardeşlik tohumlarını hiç bir zaman yitirmeyelim" çağrısında bulundu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com