www.mardinnethaber.com
İmam Hatipliler Arapçada Yarıştı
14.03.2019 11:59 Mardin Nethaber

 

 

    Mardin’de İmam Hatip Liseler Arası 10. Uluslararası Arapça Yarışmaları İl Finali Yapıldı.

  Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce İmam Hatip Liseler arası düzenlenen 10. Uluslararası Arapça Yarışmalarının bu yıl İl finali Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Erkek Pansiyonu Konferans Salonunda yapıldı.
İmam Hatip Liseler arası düzenlenen yarışmada öğrenciler Arapça Şiir Okuma ve Arapça Metin Canlandırma kategorilerinde kıyasıya yarıştı. Mardinİl Millî Eğitim Müdürü Yakup Sarı’nın da katıldığı program renkli görüntülere sahne oldu.
Bu yıl 10.su düzenlenen yarışmaların koordinatörlüğü Artuklu Ortaköy İmam Hatip Ortaokulu tarafından yapıldı. Artuklu Üniversi-tesi’nden ve İl Müftülüğü-nün alanında uzman kişilerin yer aldığı jürinin puanlaması sonucu yarışmalarda sıralama şu şekilde gerçekleşti.
Arapça Şiir Okuma Yarışması:
1. Hacer Sağlam -Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi,
2. Yakup Kaya– Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi,
3. Sümeyye İnci – Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,
Arapça Metin Canlandırma
1. Yusuf Uslu- Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi,
2. Berivan Mantır- Artuklu Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi
3. Mervenur Yeniay- Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi,
Mardin Büyükşe-hir Belediyesi’nin destekleri ile yapılan program sonunda, tüm katılımcı okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilere Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman’ın hediyeleri takdim edildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com