www.mardinnethaber.com
Yeşilay’dan Trafik Işıklarıyla farkındalık
14.03.2019 11:51 Mardin Nethaber

 

 

        Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi geçtiğmiz günlerde Valilik önündeki trafik ışıklarının Yeşil renkte olanına Yeşilay'ın logosunu almasını sağladı.

    Farkındalık oluşturmak ve insanların ilgisini Yeşilay Haftası'na çekmek için kentteki trafik lambalarına hilal amblemi yapıştırıldı. Trafikte yeşil ışık yandığında Yeşilay bayrağı ortaya çıkıyor. Ortaya çıkan görüntü hem sürücülerin hem de vatan-daşların dikkatini çekiyor.
Yeşilay'la Hayata Devam
Başarılı çalışma hakkında bilgi veren Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüuoğlu; Bu sene Yeşilay haftasın-da birçok çalışma yaptık, öncelikle bize gönül veren destekçilerimize teşekkür ederim. Bunlar arasında en son ve en dikkat çekici olan trafık ışıklarının Yeşilay hilali olması çalışmasını sona sakladık. İnsanlarımız ilk başta şaşırsa da yeşil rengin Hilal şeklini almasından memnun. Şehir merkezinde bu çalışmamıza ona veren kurum amirlermize teşekkür ediyorum.'' dedi.
Yeşilay Mardin Şubesi Bağımlılıklar İle Mücadelede Kararlı
Bağımlılıklar ile mücadele konusunda da bilgi veren Günlüoğlu; '' Bu sene standart çalışmalarımızın yanında saha faaliyetlerimizi arttırmayı hedefledik. Toplumun her kesimine hitap edecek, eğitim, seminer ve farkındalık çalışmaları ile Yeşilay olarak kendimize hedefler belirledik. Vatandaşlarımızdan, resmi kurumlardan çalışmalarımıza desteklerini bekliyorum. Ayrıca bu sene Yeşilay Danışmanlık merkezimizi de açıyor olacağız. Kenti-mizde önleyici çalışmalar-da zaten vardık, bu sene rehabilitaston noktasında da merkezimizi halkımızın hizmetine açacağız.''dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com