www.mardinnethaber.com
Hayvanlar için Modern Hastane
14.03.2019 11:49 Mardin Nethaber

 

 

     Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde kurulan Türkiye’nin En Modern Hayvan Hastanesinin Açılışı gerçekleştirildi.

    Mardin’de engelli hayvanların yeniden yürümesi ve birçok konuda ameli-yatlarının son teknolojik aletlerle yapılması için hayvan hastanesi açıldı.
Merkez Artuklu ilçesine bağlı Kotek Mahallesi’ndeki hayvan hastanesi açılışına, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, daire başkanları hayvan-severler ve vatandaşlar katıldı. Burada konuşan Vali Yaman, Büyükşehir Belediyesi’nin birçok çalışmada olduğu gibi hayvanlar konusunda da Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. Vali Yaman, “Bu tesisi açarken bu bölgede bazı anlayışların da önüne geçtik. Vatandaşlarımız çağrı merkezlerimizi aradıklarında ‘koşun gelin hayvanları toplayın’ diyorlardı. Ama bu anlayışı yaptığımız çalışmalar ile bitirdik. Bizlerin inancımız ve adetlerimiz gereği beraber yaşadığımız ve bizlerin yükünü taşıyan hayvanları sevmemiz gerekiyordu. Fakat hiç bunun uygulamasını yapmamıştık. Şimdi bu durumu gerçekten ifade ettiğim cümledeki gibi bir duruma getirdik. İnanıyorum ki ilimizde canlı sevgisi hayvan sevgisi ve tabiat sevgisi devam edecek. Bizim burada çok güzel bir ekibimiz var. Biz bu ekiple başarıdan başarıya koşuyoruz. Merkezimiz okullarımızdan gelen öğrencileri de ağırlıyor miniklere hayvan sevgisi aşılıyor. Biz burada hayvanlarımıza bakıyor ve tedavi ediyoruz. Burada tedavi edemiyorsak, uçakla büyükşehirlere yolluyoruz. Daha sonra ise sahiplendiriyoruz. Yurt dışına bile hayvan göndererek sahiplendiriyoruz. Bütün çalışmalarımızı ise hastanelerde yer alan teknolojileri burada barındırarak sağlıyoruz. Bu başarının ne denli gerçekleştiğinin bir göstergesidir. Bizler bu başarıyı katlayarak sürdüreceğiz” dedi.

  

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com