www.mardinnethaber.com
Mardin'de Dört Nefes Toprak rüzgarı esti
13.03.2019 20:08 Mardin Nethaber

 

Dört Nefes Toprak sanatçılarının seslendirdikleri ezgilerle, Mardinli müzik severleri büyüledi.

İki bölümden oluşan ve yaklaşık iki saat süren konserde Dört Nefes Toprak sanatçılarının seslendirdikleri ezgilerle izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen konseri izlemek için gelen müzik severler bilet almak ve salondaki yerlerini almak için saatler öncesinden salon girişinde beklemek zorunda kaldı.

Dört Nefes Toprak gurubundan oluşan Erkan Oğur, Mikail Aslan, İsmail Hakkı Demircioğlu ve Cemil Koçgiri gibi isimlerin birlikte söyledikleri ezgiler salonu hınca hınç dolduran izleyicilerden tam not aldı. Sanatçıların seslendirdiği eserler arasında; Karşıda görünen ne güzel yayla, Eksiklik kendi özümde, Ben denizde bir gemi, Zeynebim, Ey Zahit şaraba eyle ihtiram gibi bir birinden güzel ezgiler yer aldı.

Dört Nefes Toprak gurubundan Mikail Aslan, konserin sonunda yaptığı açıklamada Mardin'e ikinci kez geldiğini belirterek; "Tekrar dillerin ve dinlerin şehrinde olmaktan büyük bahtiyarlık duydum. Mardinli müzük severlerden gördüğümüz ilgi bizleri mutlu etti. Türküler kardeşliği yaratıyor. Müziklerin, kültürlerin kardeşliği gibi insanlar da bu akşam kardeşçe bir arada olmanın güzelliğini yaşadılar" dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com