www.mardinnethaber.com
İşkur’dan Gençlere Özel Program
13.03.2019 11:48 Mardin Nethaber

 

 

    Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi işbirliğiyle 4. Kariyer Günü düzenlenecek. Yazar Ahmet Şerif İzgören’in katılacağı program Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
Mardin’de gençlere yönelik program… Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Artuklu Üniversitesi işbirliğiyle "İŞKUR Kampüste" etkinliği düzenlenecek. 14 Mart Perşembe günü saat 10.00’da gerçekleşecek etkinliğe Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Ahmet Şerif İzgören katılacak.
Gençlerin iş hayatına yönelik sorulanının yanıtlanacağı programda, Üniversite öğrencileri işverenlerle iletişim kurma fırsatı yakalayacak. Sektörler ve firmalar hakkında bilgi edinecek olan gençler kariyer planlarına da yön verebilme imkânı bulacak. Ayrıca öğrenciler “İŞKUR Kampüste” projesiyle; cv hazırlama, mülakat ve eğitim fırsatlarını değerlendirmede yeni bir deneyim kazanacak.
İŞKUR Kampüste etkinliğini gençler için önemli olduğunu vurgulayan Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdü-rü Mehmet Akın Mardinli vatandaşları etkinliğe davet etti. Akın; “Ülkemiz 13 milyo-na ulaşan genç nüfus dinami-ğiyle Avrupa’nın ‘en genç ülkesi’ durumunda. Bu aktif ve üretken nüfus potansiyelinin en etkin biçimde değerlendiril-mesi gerekir. Bizler İŞKUR olarak bu program ile gençleri ekonomik kalkınmaya dahil etmek istiyoruz”dedi.
İŞKUR Kampüste et-kinliği Atatürk Kültür Merkezi Vali Kılıçlar Salonu’nda gerçek-leşecek.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com