www.mardinnethaber.com
Yaman; “ Hizmetler 12 ay 24 saat esasıyla yapılıyor”
12.03.2019 11:08 Mardin Nethaber

 

 

    Mardin Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında düzenlenen toplantıya Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ ın yanın sıra daire başka-ları ve personel katıldı.
Burada 2019 yılı içinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verilirken, 2018 yılında şehirde yapılan çalışmalar da anlatıldı.
Başarıyla şehre hizmet
Büyükşehir Belediyesi’nin her alanda olduğu gibi Sağlık Dairesi Başkanlığı ile de başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Vali/ Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde hemşehrileri-mizin hak ettiği hizmetleri yaşatmak adına durma-dan çalıştık. Her alanda olduğu gibi Sağlık İşleri Daire Başkanlığımızla da güzel işler yaptık. Haşere ile mücadeleden cenaze-lerin nakline, mezarlıkla-rın düzenlenmesinden, sağlık taramasına ve ör-nek bir hayvan barına-ğına kadar birçok proje başarıyla yapıldı” dedi.
“Vatandaşlarımızın memnuniyeti bizim için önemlidir”
Yapılan çalışmaları neticesinde ortaya çıkan istatistiki bilgileri de veren Yaman, “Birimlerimiz 2018 yılında 892 mahalle ve mezraya ulaşmıştır. Bünyemizde çalışan 98 personelimizle 38 bin 390 adet ilaçlama yapılmıştır. Alan olarak baktığımızda ise 712 bin hektar alan ilaçlanmıştır. Aynı zamanda 1080 okul--da, 350 resmi kurumda da ilaçlama yapılarak fayda sağlanmıştır. Alınan her ihbar ise titizlikle değerlendirilmiş bunun neticesinde vatandaşla-rımızdan 650 adet teşekkür ve memnuniyet dilekçesi bizlere ulaştırılmıştır” dedi.
Çalışmalar devam edecek
2019 yılında da aynı ciddiyetle çalışma-ların devam edeceğine işaret eden Yaman, “Biz şimdiden vatandaşları-mızın memnuniyetini düşünen bir yapıda çalış-malarımıza start verdik. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantı ile yıl içinde sıkıntı yaşanmayacağını bir kez daha gösterdik. Şehrimizde yaşayan her bireyin mutluluğunu esas alan çalışmalar devam edecek” ifadesini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com