www.mardinnethaber.com
Hünerli eller iş başında
12.03.2019 11:03 Mardin Nethaber

 

 

     Mardin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrenciler, temin ettikleri şapkalar üzerine çeşitli figürler işleyerek, Mardin'de bulunan Down sendromlu çocuklara hediye etmeyi düşünüyor.
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında KYK Kız Öğrenci Yurdu müdürü Hatice Sis nezaretinde öğrenciler, “Geri Dönüşüm ve Evsel Atıklar” konusunda farkındalık oluşturmak adına sergiledikleri bu ve buna benzer duyarlı çalışmaları ilgi odağı oldu.
Yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan KYK müdürü Hatice Sis, “Öğrencilerimizle birlikte çevre bilinci oluşturmak amacıyla, birçok atık malzemeyi değerlendiriyoruz. Geri dönüşümle birlikte hem kendi çevremizi koruyor, hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Öğrencilerimiz derslerinden arta kalan zamanlarını geri dönüşüm atölyesinde büyük emek harcayarak, elde edilen malzemelerden çeşitli motifler üretiyor" dedi.
Konuşmasının devamında Sis şunları keydetti: “Gençlerin toplumsal hayatın her alanında etkin olmalarını sağlamak, aidiyet ve vatandaşlalık bilincini oluşturmak amacıyla üretkenlik düzeylerini yüksek tutmaya öalışıyoruz. Çocuklarla geniş iletişim kurmalarını sağlamak adına +1 Arkadaşım projesi kapsamında down sendromlu çocuklara geleneksel oyun aktivitelerini gerçekleştirip geri dönüşüm atölyesinde ürettikleri eserleri hediye edeceklerini söyledi."
Sisi, öğrencilerimle birlikte önümüzde ki günlerde Isıtan Eller, Hayvan barınakları için yemek, Kyk eğitim elçisi projesi ve Mavi kapak kampanyası ile sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini belirtti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com