www.mardinnethaber.com
Kızılay Mardin’de Kan Tazeledi
11.03.2019 16:57 Mardin Nethaber

 

Türk Kızılay Derneği Mardin Şubesinin Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Tek liste ile gidilen Olağan Genel Kurulda Kızılay Derneği Mardin Şube Başkanlığına Ramazan Değer seçildi.

Artuklu Öğretmenevi Toplantı Salonunda gerçekleşen genel kurul toplantısına Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Kızılay Genel Merkez temsilcileri Ümit Yaşar Şimşek ve Kemalettin Yurdagül, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kızılay delegeleri katıldı.

İstiklal Marşının okunması ve Türk Kızılay’ının 150. yıl çalışmaları ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından mevcut şube başkanı Muzaffer Esendemir’in veda konuşmasıyla program devam etti.

Divan başkanlığına seçilen Av. Bahattin Uncu, açılış konuşmasında, Kızılay’ın tarihte oynadığı roller ve günümüzde gerçekleştirdiği misyonunun önemine vurgu yaparak, görevi devreden ve devralan başkanlara hayırlı hizmetler ve muvaffakiyetler temennisinde bulundu.

Genel kurul sonunda söz alan Vali Yardımcısı Bahattin Çelik ise bu hizmette emeği geçen herkese teşekkür ederek, yardımlaşmanın kültürümüzdeki yerine ve önemine vurgu yaptı. Yeni dönemde görevi devralan yönetim kuruluna başarılar dileyen Çelik, "Bu zorlu görevi hakkıyla yerine getireceklerine inancım tamdır." dedi.

Açılış konuşmaları ve genel kurul tutanaklarının okunmasının ardından oylamaya geçilerek yeni yönetimin seçimi gerçekleşti. Tek liste ile gidilen seçimde yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Yönetim Kurulu Şube Başkanı; Ramazan Değer olurken Yönetim Kurulu Asil Üyeliğine ise; Mehmet Derviş, Hasan Tİmurağaoğlu, Mustafa Akbaş ve Abdulbası Deniz seçildi. Yönetim Kurulu Yedek Üyeliğine de M.Emin Örnek, Suat Karaaslan, Vedat Tİmurağaoğlu, Şeyhmus Dinç ve Şeyhmus Altınteri olarak belirlendi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com