www.mardinnethaber.com
Bölünmez, Ak Partiye destek vermek üzere Mardin'e geldi
06.03.2019 17:13 Mardin Nethaber

 

Eski Mardin Milletvekili İşadamı Süleyman Bölünmez, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerine destek vermek üzere Mardin’e geldi.

Özel bir otelde Mardin’de görev yapan yerel ve ulusal basının mensuplarıyla bir araya gelen Bölünmez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Mardin’e geldiğini söyledi.

Konuşmasının devamında Bölünmez, Ak Parti grup toplantısının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldik. Bana Mardin’de ki seçim çalışmalarını sordu. Bende Mardin’de olmadığımı söyledim Bunun üzerine Mardin’de ki çalışmalara katılmamı istedi.  Bu nedenle bugün Mardin’deyim.  Kalan bu süre içerisinde 10 ilçemiz ile büyükşehir belediye başkan adaylarımızın kazanması için var gücümle gece-gündüz demeden çalışacağını belirtti.

Bir gazetecinin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adalığı konusunda isminin çok öne çıkmış olmasına karşın neden adaylık müracaatında bulunmadığı yönündeki sorusu üzerine Bölünmez, “Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğumu hiçbir yerde ve hiçbir platformda dile getirmedim. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız, böyle bir emri olursa bu konuda gereken neyse onu yaparız demişimdir. Ve aday adaylığı sürecinde de herkesin bildiği gibi benim resmi bir talebim veya müracaatım olmadı. Hatta bu süre içerisinde bırakın genel merkeze gitmeyi, mümkün olabildiği kadar genel merkezin önünden bile geçmedim. Büyükşehir belediyesi için iki değerli arkadaşımızın resmi başvurusu oldu, bunlardan biri de bugün adayımızdır” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com