www.mardinnethaber.com
8 Ambulans Törenle Hizmete Girdi
28.02.2019 17:26 Mardin Nethaber

 

Sağlık Bakanlığı tarafından Mardin’e gönderilen tam donanımlı 8 ambulans, yapılan törenle Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildi.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ek binası önünde düzenlenen törene Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Ak Parti 27. Dönem Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz ve çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

Yoğun sis ortamında gerçekleşen törende konuşan Törende konuşan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Sağlık Bakanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüğümüze tahsis edilen tam donanımlı 8 ambulans bu gün itibariyle 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde hizmete girdiğini ifade etti.

Konuşmasına devam eden Yavuz:  “Bugün Bakanlığımızca ilimize tahsis edilen 8 Ambulansımız 112 Acil Sağlık Hizmetleri bünyesinde hizmete girdi. Talebe en kısa sürede ulaşmayı hedefleyen 112 Sağlık ekiplerimiz,  bu katılım ile daha da güçlenmiş oldu. 2002 yılında Mardin’de 1 adet ambulans, 2003 yılında 3 adet ambulans hizmet vermekte iken Mardin’de 112 Acil Sağlık Hizmetleri yönünden ilimizde geçtiğimiz 2018 yılında ise istasyonlarımızda 1 Adet Kar Paletli,  1 Adet Obez, 1 Adet 4 Yataklı, 2 Adet UMKE aracı olmak üzere 41 ambulansımız görev aldı. Bakanlığımızın bugün itibariyle bize tahsis ettiği 8 ambulansla beraber il genelinde ambulans sayımız 49’a ulaştığını kaydetti.”

Yavuz, “Geçtiğimiz yıl 112 Komuta Kontrol Merkezimizde toplam 1 milyon 310 bin 799 çağrıya cevap verilmiş olup bu çağrıların yüzde 97’si asılsızdır. İlimizde 112 Acil Sağlık Hizmetleri Tabip, Paramedik, ATT ve Destek Personel olmak üzere yaklaşık 400 çalışan ile hizmet verilmektedir. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Mardin İlimize tahsis edilen ambulanslarımızın ilimizde hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.   

Gerçekleşen törenin ardından ambulanslar sirenler eşliğinde görev yerlerine gönderildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com