www.mardinnethaber.com
Tutaşı, basın mensuplarıyla bir araya geldi
22.02.2019 18:35 Mardin Nethaber

 

Ak Parti Artuklu Belediye Başkan adayı Abdulkadir Tutaşı, düzenlenen basın toplantısında Mardin’de görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Özel bir otelde düzenlenen basın toplantısına Ak Parti Artuklu Belediye Başkan adayı Abdulkadir Tutaşı, Ak Parti Artuklu İlçe Başkanı Serdal Bağış, Ak Parti Artuklu Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir, Ak Parti Artuklu Gençlik Kolları Başkanı Yavuz Çaltekin ile Mardin’in ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Ak Parti Artuklu İlçe Başkanı Serdal Bağış, toplantıya katılan basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, merkezde olsun, kırsalda olsun tüm teşkilatla birlikte sahada olduklarını söyledi.

Konuşmasını devamın Bağış, Artuklu Belediye Başkan adayı Abdulkadir Tutaşı kazanması halinde ilçemizde güzel projelere imza atacağını kaydederek, Başkan adayı Tutaşı’nın yapılan anketlerde yüzde 60 oy alarak, genel merkez tarafından Artuklu Belediyesine aday gösterildiğini belitti.

Ak Parti Artuklu Belediye Başkan adayı Abdulkadir Tutaşı ise 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimleri kazanmak için saha çalışmalarını ve projelerini anlatarak,  “31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.  Ak Parti Artuklu ilçe teşkilatıyla gece gündüz çalışıyoruz. Gitmedik yer sıkmadığımız el, çalmadığımız kapı bırakmayacağız. Her vatandaşımızın gönlüne mutlaka dokunacağız. Daha önce 10 yıl Mardin Belediye Başkanlığı yaptım. O dönemde yarıda kalan çalışmalarımı tamamlama fırsatını yakaladım. Buda beni ziyadesiyle mutlu ediyor” dedi.

Mardin kalesinin turizme kazandırılması şimdilik mümkün olmadığını ifade eden Tutaşı, “Bunun yerine Mardin’e hakim olan Cuma tepesi halk dilinde (Şeyh Şiran) tepesinde bir çalışma başlatarak, buradan Mardin’i görüntülemek için bir teras oluşturacağız. Yerli ve yabancı turistlerin dinlenebileceği kafeteryalar açarak, bu tepeyi turizme kazandırmayı amaçlıyoruz. Artuklu İlçesi tarihi dokusu itibariyle dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bunu farklı platformlarda tanıtarak, yapılacak olan yeniliklerle turizmin cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Göreve geldiğim takdirde, belediye bünyesinde Muhtarlara ‘Muhtarlık Ofisi’ açacağını anlatan Tutaşı “Vatandaşlarım mahalle muhtarlarını kahve köşelerinde aramayacak. Mahalle muhtarına işi düşen vatandaşlar direk muhtarlık ofisine gelerek, kendi muhtarıyla görüşebilecek. Tüm hizmetleri vatandaşımızın ayağına götüreceğiz. Ben halk günlerini belediyede değil, mahallelerde tespit edilecek yerlerde mahalle sakinleriyle bir araya geleceğiz. Burada sorunlarını dinleyeceğiz. Kimi vatandaşların belediyeye gelebilmek için durumları müsait olmayabilir. Biz onun ayağına gideceğiz. Bunu mahallelerimizde dönüşümlü olarak yapacağız” ifadelerini kullandı.  

Konuşmasının sonunda Tutaşı, “Belediye başkanı seçilmem halinde parti ayırımı yapmaksızın her vatandaşıma eşit mesafede hizmet etme anlayışını kendime düstur edineceğim. Belediyecilik parti üstü bir vazifedir. Hizmet makamıdır. Belediyecilikte vatandaşın memnuniyeti söz konusudur. Bu nedenle koltukta oturan değil, sahada olan bir belediye başkanı olacağım” dedi.

Programın sonunda Ak Parti Artuklu Belediye Başkan adayı Abdulkadir Tutaşı, Ak Parti İlçe teşkilatı ve Mardin’de görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileriyle çekilen fotoğrafların ardından son buldu.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com