www.mardinnethaber.com
Mardin Artuklu Üniversitesi’nde “2023 Eğitim Vizyonu” Toplantısı Yapıldı
16.02.2019 11:01 Mardin Nethaber

 

 

    Mardin il Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mardin Artuklu Üniversitesi arasında 2023 eğitim vizyon belgesi çerçevesinde işbirliği toplantısı Artuklu Üniversitesi’nde yapıldı.

   Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Koca, Prof. Dr. Abdurrahman Ekinci, Bölüm Başkanı Dr. Öğretim görevlisi Faysal Özdaş ile fakülte ve Yüksek Okulların Akademisyenleri katıldı.
‘Eğitimde İş Birliği ile Eğitim, Fen ve Sosyal Bilimler alanlarında yetiş-miş bireylerin bilimsel birikimlerinin, ortaöğre-tim kurumlarındaki öğrenci ve öğretmenlerle paylaşılması, toplumun yaşam kalitesini artırma-ya yönelik yeni fikirler üretilmesine imkan sağlanması amaçlanıyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “‘2023 Eğitim Vizyonu’ ile eğitimde bir dönüşüm ve değişim sürecinin başla-dığını; öğretim program-larının geliştirilmesi, içeriklerinin tasarlan-ması, öğretmenlerin eğitimi gibi konularda Artuklu Üniversitesi ile işbirliği çerçevesinde çalışacaklarını söyledi.” Sarı, Ayrıca “Eğitimin tüm paydaşları ile etkili bir işbirliği sağlandığında, toplumun tüm kesimlerine daha iyi bir gelecek suna-bileceğimizi, Bakanlığımı-zın hazırladığı 2023 vizyon belgesi çerçevesinde bütünleşik bir işbirliğiyle birlikle bu değişim ve dönüşümü gerçekleştireceğimize inandığını; Bugünde bunun için Sayın Dekanımız ve çok değerli hocalarımızla birlikte bu işbirliğini somutlaştıra-cak adımlar attığımızı, İlerleyen aşamalarda, belirlenen başlıklarda kurulacak ortak komis-yonlarla çalışmalarımız daha üst seviyelere çıkacaklarını söyledi”
Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mücahit KOCA “Eğitimin bir ülke meselesi olduğunun ve Yüksek Öğretim Kurumunu temsilen fakültelerimiz bu meseleye imza attığını belirtti. Mardin’de eğitim-öğretimi daha ileri taşıma konusunda üzerlerine ne düşerse yapmaya hazır olduklarını ve tüm imkanlarıyla eğitim- öğretim faaliyetlerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü-nün yanında olacağız” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com