www.mardinnethaber.com
Kar yağışı doğuyu esir aldı
16.02.2019 00:34 Mardin Nethaber

 

Doğu Anadolu Bölgesini yeniden etkisi altına alan kar yağışı, Bölgede bulunan yaklaşık 400 köy ve mahalle yolu ulaşıma kapandı.

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle bazı yollar ulaşıma kapanırken, vatandaşlar araçların içinde mahsur kaldı. Vatandaşların imdadına iş makinaları yetişti.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Erzurum, Ardahan, Kars, Erzincan, Ağrı, Siirt, Bitlis ve Iğdır'da kar yağışı etkili oldu. Kar nedeniyle bazı yollarda ulaşım aksadı. Bölgede hava sıcaklığı sıfırın altına düştü.

Yapılan açıklamada Erzurum’da 200, Bitlis'te 193, Ağrı’da 16, Kars’ta 84 ve Siirt’te 25 mahalle ve köy yolu kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandığı bildirildi. Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ekipleri de çevre yollarda kar temizleme çalışması yaptı.

Doğu'da kar esareti

Siirt’te kar yağışı nedeniyle Şirvan, Pervari, Eruh ilçelerinde ulaşıma kapanan 25 köy yolunun açılması için İl Özel İdare ekipleri çalışma başlattı. Aralıksız yağan kar yağışı nedeniyle Pervari’nin Geçittepe, Kocaçavuş, Gökbudak, Düğüncüler, Yapraktepe, Bent, Söğütönü, Doğan, Belenoluk, Sarıyaprak, Şirvan ilçesine bağlı Cevizlik, Çeltikyolu, Nallıkaya, Elmadalı, Yamaçlı, Bardacık, Kesmetaş, Kayahisar, Suluyazı, Oya Gözlüce, Ormanlı, Eruh ilçesine bağlı Okçula, Erkantepe, Doğanca ve Cesur tepe köy yollarının ulaşıma kapandığı öğrenildi.

Yetkililer,bölgede sıfırın altına düşen hava sıcaklığı nedeniyle don ve gizli buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com