www.mardinnethaber.com
Fotoğraf Sanatçıları Derik'te
15.02.2019 16:04 Mardin Nethaber

 

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği eğitim gören kursiyerler Derik ilçesinde hünerlerini sergiledi.

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen fotoğraf eğitimlerine katılan 6. Dönem kursiyerleri Mardin'in Derik İlçesine bir gezi gerçekleştirerek, İlçede bulunan tarihi ve turistik yerlerini fotoğrafladı.

Eğitimlerinin 8. haftasında sahaya çıkarak teorik ve pratik bilgilerini geliştiren kursiyerler, Artuklu'dan sonra Derik ilçesine bir program düzenledi. İlçenin doğal güzelliklerini fotoğraflayarak arşivlerine taşıdı.

Gezi kapsamında Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hakan Kafkas'ı da ziyaret eden Dernek Başkanı ve Kursiyerler, Başkan Kafkas tarafından kapıda karşılandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kafkas, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduğunu belirterek, ilçemizi ziyaret eden Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanını ve kursiyerlerini burada ağırlamamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız ise, Dernek olarak yaptıkları fotoğraf eğitimleri çalışmaları hakkında bilgi vererek; kursiyerlere yönelik yaptıkları eğitimleri ücretsiz verdiklerini, yol ve doküman masraflarını şimdiye kadar kendi imkânlarıyla karşıladıklarını söyledi.

6. Dönem fotoğraf eğitimlerinde son haftaya girdiklerini belirten Sakız, "Dernek üyeleriyle ve kursiyerlerimizle şehrimizin her tarafını tüm detaylarıyla fotoğrafladık. Çektiğimiz fotoğraflarla önümüzde ki günlerde bir sergi açmayı hedefliyoruz. Bu çalışmalar kapsamında bugün de güzel ilçelerimizden biri olan Derik'teyiz. Buraya geldiğimiz andan itibaren bizleri yalnız bırakmayarak bize öncülük eden Derik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür vekili Halim Güven'e sizin nezdinizde kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.

Ziyaretin sonunda Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Hakan Kafkas Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız'a 2018 yılında yapılan Derik Foto Maratonu kataloğunu hediye etti.

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com