www.mardinnethaber.com
Ak Parti Belediye başkan adayları DİKA'da buluştu
12.02.2019 12:02 Mardin Nethaber

 

 

    Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) ev sahipliğinde belediye başkan adaylarıyla toplantı düzenlendi. Toplantıda DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Mardin'in büyükşehir, merkez ve 9 ilçesi olmak üzere toplam 11 belediyesi ile ilgili proje önerileri içeren geniş kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.
AK Parti belediye başkan adayları ile il ve ilçe parti başkanlarına yapılan sunumda Altındağ, ajansın kalkınma odaklı icra etmiş olduğu görevde, faaliyet gösterdiği dört ili kapsayan bölgede elde ettiği tecrübeler ışığında, Mardin'e yapılmasında büyük yararlar öngörülen projeleri anlattı.
Altındağ, DİKA olarak kendilerine sunulan projelere teknik ve mali anlamda hibe desteği veren bir kurulu-şun bu projeleri bizzat kendisinin yapamayaca-ğını fakat belediyelerin bu projeleri hayata geçirir-ken ajans tarafından des-teklenebileceğini söyledi.
Toplantının sonun-da Genel Sekreter Yılmaz Altındağ, davetlerine icabet ettikleri için misafirlerine teşekkür ederek, seçim sürecinde kendilerine başarılar diledi.
Toplantıya; Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Artuklu Belediyesi Başkan Adayı Abdulkadir Tutaşı, Midyat Belediyesi Başkan Adayı Veysi Şahin, Kızıltepe Belediyesi Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, Nusay-bin Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Hadi Hamidi, Ömerli Belediyesi Başkan Adayı Hüsamettin Altındağ, Savur Belediyesi Başkan Adayı Oğuzhan Sönmez Kaya ve Derik Belediyesi Başkan Adayı Şeyhmus Necimoğlu katıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com