www.mardinnethaber.com
60 Yıllık Okul Bakımsızlıktan Dökülüyor
11.02.2019 14:18 Mardin Nethaber

 

 Merkez Artuklu İlçesinde bulunan Ebulula İlkokulu öğrencileri sağlıksız bir ortamda eğitimlerine devam ediyor.

Mardin'in merkez Artuklu ilçesinde bulunan Ebulula ilkokuluna çocuklarını gönderen veliler, okulun bakımsız olduğundan şikayet ederek, yetkililerden acilen konuyla ilgilenmelerini istedi.

   Yaklaşık 60 yıldır Mardin eğitimine büyük katkısı olan Ebulula ilkokulunda tuvaletlerin bakımsızlığı, rutubet ve küflenme tavanlarda ve duvarlarda büyük lekeler oluşturduğunu, lavaboların mikrop yuvası haline geldiğini belirten veliler, çocukların sağlığından endişe duyduklarını ifade ettiler. 

358 öğrencinin eğitim gördüğü okulda yeni eğitim-öğretim döneminin açılmasıyla birlikte çocuklarını okula gönderen veliler, okulun hijyenik olmadığını savundu. 

Öğrenci velisi Mahmut Yurdakul, "Oklun tuvaletleri gerçekten çok bakımsız. Çocukla-rımız okulda tuvaletlere girmek istemiyor. Tavanlarda ve duvarlarda rutubetten oluşan büyük lekeler beni gerçekten tedirgin ediyor. Çocukların enfeksiyon kapıp hasta olmalarından korkuyorum. Yetkililerden bu soruna acilen çözüm bulmalarını istiyorum" dedi. 

Yurdakul, "Tabi ki okulda örnek etkinlikler de yapılıyor. Mesela; dönem sonu öğrencilere karne hediyeleri, 100 Öğrenciye 100 Ayakkabı etkinliği, güzel ve etkili okuma yarışmaları, büyük örnek teşkil eden kültürel seminerler, dönem sonu ve yıl sonu etkinlikleri bunlardan bir kaçı. Ama çocuklarımızın sağlığı her şeyden önce gelir. Eğitim yuvasına bu durum yakışmıyor" diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com