www.mardinnethaber.com
İhtiyaç Merkezi mutlu etti
09.02.2019 16:54 Mardin Nethaber

 

 

       Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman kurdukları ihtiyaç merkezinin amacına ulaştığını ve dar gelirli vatandaşların yüzlerinin güldüğünü söyledi.

        Yaman, “Vatandaşlarımız desteklerini esirgemedi”
Mardin Büyükşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlar ve ihtiyaç sahibi aileler için açtığı ihtiyaç merkezi yüz güldürdü. Vatandaşların kullanmadığı giysi ve oyuncakları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefleyen merkezde yapılan başarılı çalışmalar rakamlara yansıdı. Buna göre açılmasının üzerinden kısa zaman geçen merkez, 600 aileye mutluluk verdi. Merkezin çalışmalarıyla 3 bin 500 kişi dağıtılan 9 bin 562 adet giysi desteğiyle sevindirildi. Ayrıca bağışlanan 650 adet oyuncak ta ihtiyaç sahibi çocukların mutlu olmasına katkı sağladı.
Sosyal sorumluluklarımızı biliyoruz
Konu hakkına açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İhtiyaç sahibi vatandaş-larımız ile bağışçılar arasında köprü oluşturmak için açtığımız merkezimiz güzel işler başarıyor” dedi. Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak görevde olduğumuz süre zarfında ilimiz için durmadan çalıştık. Alt yapı ve üst yapının yanı sıra sosyal projelerimizle de hemşehrilerimizin yanında yer aldık. Dezavantajlı grupları biç bir zaman unutmadık. Vatandaşlarımızın dualarını almak için çıktığımız yolda başarılı olduk. Dur durak bilmeden çalışarak rekor denilecek sosyal projeleri hayata geçirdik. Bunlardan bir tanesini de ihtiyaç merkeziydi. Vatandaşlarımızın kullanmadığı temiz giysi ve oyuncakların kurumsal bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için açtığımız merkez güzel işlere vesile oldu” ifadesini kullandı.
Gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor
Devam eden çalışmayla ilgili bilgi veren Yaman, “Duyarlılıkla sürdürdüğümüz projede ekiplerimiz vatandaş-larımızın bağış yapmak istemesi durumunda evlerine kadar giderek giysi ve oyun-cakları alıyor. Daha sonra bu malzemeler en temiz ve özel bir halde ihtiyaç sahibi hemşehri-lerimize ulaştırılıyor. Vatandaş-larımız bu konuda çok duyarlı davrandılar. Bu çalışmayı daha da büyütmek için çaba veriyoruz. Bu nedenle hemşeh-rilerimizin bizi aramaları yeterlidir. Vatandaş-larımıza desteklerin-den dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com