www.mardinnethaber.com
Başboğa; “Seçmeli Derslerde Kur’an ve Siyer Dersleri ısrarla talep edilsin”
09.02.2019 16:41 Mardin Nethaber

 

 

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilgili mevzuat ve yönetmelikleriyle, mevcut ders çizelgeleri çerçevesinde okullarda 2016'da başlatılan seçmeli dersleri okul idaresinden ısrarla talep etmeleri konusunda çağrı yapıldı.

   İlim Yayma Cemi-yeti tarafından yapılan çağrıda ortaokullar 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilere yönelik başla-tılan seçmeli derslerin okul idaresinden ısrarla talep etmeleri istendi. İlim Yayma Cemiyeti ve İmam Hatip Okulları Platformu Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa konu hakkında bir açıklama yaparak, Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Peygamberimi-zin Hayatı olan seçmeli dersleri seçerken okul idaresinden ısrarla talep etmeleri konusunda öğ-rencileri ve velileri uyardı.Başboğa; “Çocuklarımızda ahlaki çöküntü oluşmaması ve İslami-insani değerlerimi-ze uygun olarak yetiştire-bilmemiz için, en önemli değerimiz olan Kur’an eğitimi ile Peygamber Efendimizin hayatı ve yaşayışının öğrenilmesine ihtiyaç vardır. Çünkü biliyoruz ki Kur’an–ı Kerim ve Peygamberimizin hayatı, bizim için hidayet kaynağıdır ve en iyi yol göstericidir. Çocuklarımızın, Kur´an-ı Kerim’in hayatlarındaki yerini fark etmeleri, Kur’an-ı Kerim’i doğru ve güzel okumaları, bazı sure ve ayetleri kurallarına uygun olarak ezberleyip okumaları çok önemlidir” dedi.Başboğa, “Geleceğimizin teminatı olan gençlerin, İslami ve ahlaki önemi olan bu derslerden ziya-desiyle yararlanmaları gerekir. Toplumun ahlaki çöküşünü önlemek için gençlerimizi bu manevi bilgilerle donatmamız gerekiyor. Bu konuda Okullarımızı idare eden idarecilere de büyük görevler düşmektedir. Milli, manevi ve ahlaki değerlerin gelecek kuşaklara aktarılması için söz konusu seçmeli derslerle ilgili olarak on öğrencinin başvurusu, seçmeli dersin okutulması için okulda sınıf açılması konusunda yeterli oluyor” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com