www.mardinnethaber.com
Merhum Fehim Adak ölüm yıl dönümünde anıldı
08.02.2019 15:06 Mardin Nethaber

 

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Mardin Şube Başkanlığı tarafından İslami kişiliğiyle tanınan ve hatırlarda yer alan merhum Fehim Adak’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle bir program düzenledi.

İlim Yayma Cemiyeti Selahaddin-i Eyyübi Erkek Öğrenci Yurdu konferans salonunda düzenlenen programa Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Araştırmacı Yazar Doğan Bekin, İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artuklu İlçe Müftülüğü vaizlerinden Mehmet Emin Beliktay’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, merhum Fehim Adak’ın yakın dostlarından ve dava arkadaşlarından derlenen Fehim Adak’la anılar adlı sinevizyon sunumuyla devam etti.

Program sunucusu Nuriye Patır tarafından merhum Fehim Adak’ın öz geçmişi okunduktan sonra  açılış konuşmasını yapan İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa, merhum Fehim Adak’ın siyasi dehasının yanında örnek kişiliğiyle de önemli bir şahsiyet olduğunu söyledi.

Programa iştiraklerinden dolayı katılımcılara teşekkür eden Başboğa, bir dava adamı olan merhum Fehim Adak’ı anmaya ve anlamaya çalışmak adına düzenlemiş olduğumuz bu programda merhum Fehim Adak’ın hayatını ve kişiliğini dakikalara sığdırmak tabi ki mümkün değildir. Ama böyle bir günde onu anmadan da geçmek, onun Mardin’e ve Mardin halkına göstermiş olduğu vafalığa karşı bence vefasızlık olurdu” dedi.

Akebinde kürsüye geçen araştırmacı yazar Doğan Bekin ise merhum Fehim Adak’ın hayatından kesitler anlatarak, onunla yaşadığı anıları ve siyasi hayatı boyunca yaptığı teşrik-i mesaiyi uzun uzun anlattı. Daha sonra Merhum Fehim Adak’ın hayatını anlatan fotoğraf ve vefa videosu sunumu yapıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi onursal Başkanı Mehmet Hakkı Aydın hoca tarafında yapılan duayla program son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com