www.mardinnethaber.com
Kazada Hayatını Kaybeden Anne ve Çocukları Yan Yana Defnedildi
05.02.2019 10:38 Mardin Nethaber

 

 

    Mardin'de katıldıkları taziye ziyaretinden Ankara 'ya dönüşte Adana'nın Pozantı ilçesindeki trafik kazasında yaşamlarını yitiren aynı aileden 5 kişi, Savur ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. 

   Ankara'da ikamet eden Necim Ayağ, oğlu Hasan Ayağ, gelini 8,5 aylık hamile Fidan, torunları Emirhan ve Cemre ile birlikte 67 TZ 988 plakalı hafif ticari araçla memleketi Mardin'de kazada hayatını kaybeden amcası İsa Ayağ'ın taziyesine katıldı. Necim Ayağ'ın kullan-dığı hafif ticari araç, Ankara'ya dönüşte, Cumartesi gecesi Adana'nın Pozantı ilçesinde yolcu otobüsüyle çarpıştı. Kazada Necim, Fidan ve Cemre Ayağ olay yerinde hayatını kaybederken, Hasan Ayağ ile oğlu Emirhan Ayağ ise ağır yaralandı. Hastaneye götürülen Emirhan ile 8,5 aylıkken ameli-yatla alınan bebek de kurtarıla-madı. Adana Adli Tıp Kurumu' nda otopsileri tamamlanan Ayağ ailesinin cenazeleri, yakın-larınca teslim alınarak Mardin 'in Savur ilçesine getirildi.
Ayağ ailesi için Savur'un Sürgücü mahallesinde cenaze töreni düzenlendi. Yakınlarının gözyaşı döktüğü törende ayrı ayrı kılınan cenaze namazları-nın ardından mahalle mezarlı-ğına götürülen Necim Ayağ ayrı bir mezarda, gelini Fidan Ayağ ile karnından çıkarılan ancak kurtarılamayan bebeği aynı mezara, Emirhan ve Cemre kardeşler ise yan yana kazılan mezarlarda defnedildi. Kazada ağır yaralanan Hasan Ayağ'ın ise tedavisinin devam ettiği belirtildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com