www.mardinnethaber.com
28.01.2019 14:06 Mardin Nethaber

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOSGEB bu hafta KOBİ Gelişim Destek Programı'nın çağrısına çıkacak müjdesini verdi.

Sanayicilerin görüş ve taleplerini yerinde dinlemek amacıyla ziyaretlere başlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayinin milli imkanlarla dijitalleşmesine yönelik atılan adımların önemli olduğuna vurgu yaptı.

Sanayicilere KOSGEB'in KOBİ Gelişim Destek Programıyla sanayicilere vereceği desteği analatan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, “İmalat sanayiinde dijitalleşme temasıyla başlatacağımız bu programın bütçesi 350 milyon lira olarak belirlendi. Sanayinin milli imkanlarla dijitalleşmesi adına önemli fırsatlar barındıran bu programla akıllı teknolojileri geliştiren KOBİ’lere ilk kez devlet olarak destek sağlamış olacağız” dedi.

Bakan Varank, "Bakanlık olarak sanayicilerin üzerindeki yükleri azaltmayı kendilerine görev edindiklerini belirterek, “Ankara’da kapalı kapılar ardında çalışan bir Bakanlık değiliz. İl il geziyoruz, yerelin önerilerini dinliyor ve varsa problemlerine yerinde çözüm arıyoruz. Sanayicinin ve girişimcinin fiziken de yanında olmayı çok önemsiyoruz. Sanayi sektörü, güçlü ve sürdürülebilir büyümenin lokomotifi. Buradan hareketle sektörü desteklemek adına somut adımlar atıyoruz“ ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçen ay reel sektöre yönelik verdiği müjdeleri hatırlatan Varank, “Bu sene ve önümüzdeki yıl ilk defa işe alınacak her işçinin asgari ücret üzerinden tüm sigorta ve vergi giderlerini devlet üstlenecek. Geçen sene asgari ücret desteğini ilk 9 ay uygulamıştık. İnşallah bu sene tam yıl uygulayacağız. Geçen sene 9,5 milyon vatandaşımız bu destekten faydalandı ve 7,5 milyar liralık bir ödemeyi devletimizin kasasından sanayicilere gerçekleştirdik“ açıklamasını yaptı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EKONOMİ
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com