www.mardinnethaber.com
Ak Parti Mardin Belediye Başkan adayları Mardin basınıyla buluştu
18.01.2019 00:55 Mardin Nethaber

 

 Ak Parti Mardin Belediye Başkan Adayları Mardin'de faaliyet gösteren ulusal ve yerel medya temsilcileriyle bir aray geldi.

Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen ve Ak Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından tanıtılan Belediye Başkan adayları, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayının da katılımıyla Mardin'de faaliyet gösteren ulusal ve yerel medya temsilcileriyle bir aray geldi.

Özel birotelde gerçekleşen basın toplantısında Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu, Ak Parti İlçe Başkanları, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vecdi Kahraman ve İlçe Belediye Başkan adayları da hazır bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, geçtiğimiz hafta sonu Mardin tarihinde az raslanır belki ilk defa böyle bir coşkuya, bir heyecana ve bir kalabalığa şahit olduğunu belirterek, bu heyecan, bu coşku ve bu birliktelik olduğu müddetçe Mardin ve ilçeleri dahil olmak üzere Ak Parti belediyeciliğini ilimizeAllah'ın izniyle kazandıracaklarını söyledi.

Konuşmasının devamında Kılıç, "Bu dönemde belirlediğimiz belediye başkan adaylarımız, kendi alanında donanımlı ve geçmiş dönemlerde tecrübeleri olan adaylarımız olarak, her biri kendi ilçelerinde ciddi projeleri olan ve bu projeleriyle kazandıkları takdirde ilçelerinde büyük hizmetlere imza atacaklardır." dedi.

Ak Parti olarak geçmiş dönemlerde yaptığımız belediyecilik anlayışında farklı bir alan oluşturduklarını belirten Kılıç, "Artık Ak Parti belediyeciliğiyle birlikte özellikle Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğa'nın 1994'te İstanbul'da kazandığı Büyükşehir Belediyeciliği ile birlikte belediyecilik yeni bir ivme kazanmıştır. Temel hizmetler hususunda belediyecilik anlayışı değişmiş oldu. Bu belediyecilik anlayışı ile birlikte birçok insana, birçok aileye dokunduk. Evde bakım hizmetleri yapıldı. Vatandaşın ayağına hizmetler götürüldü. Bu anlayışla 2019 seçimlerinde yapılacak olan yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın benimsediği gönül belediyeciliğini tüm ülkeye tanıtacaklarını ifade etti."

Kılıç, "Tabi ki biz gönül belediyeciliğinden şunu anlamamız gerekiyor. Herşey insan için, insanı temiz bir tolumda yaşatmak için hayatlarını idame edebilmeleri adına bir ortam sağlamak için insana dokunmamız, kazanmamız ve onların gönül dünyalarına hitap etmemiz gerekiyor. Malumunuz uzun yıllardan beri burada diğer partiler tarafından belediyecilik anlayışında vatandaşa hizmet, vatandaşın gölünü almak ve vatandaşı rahatlatma adına herhangi bir yol izlenmemiştir." ifadelerini kullandı.

Konuşmasında kayyum belediyeciliğine de değinen Kılıç, "Kayyum belediyelerin son iki yılda yapmış olduğu hizmetler sonucunda Mardin'in son yirmi yıldır neler kaybettiğini bize göstermiş oldu. Sadece iki yıl içerisinde yollar yapıldı, hizmetler götürüldü, çevre düzenlemesi yapıldı, sosyal belediyecilik adına ciddi projeler oluşturuldu, gençlik merkezleri kuruldu, kadın yaşam merkezleri kuruldu ve daha sayamadığımız birçok hizmetler yapıldı. Ak Parti Belediyecilik anlayışı çerçevesinde vatandaşımıza daha güzel hizmet sunabilme adına, rahat nefes alabilme adına, daha yaşanabilir müreffeh bir kent adına, çevre düzenlemesiyle ve sosyal tesisleriyle Ak parti kadroları olarak, büyükşehir belediyesi olarak, ilçe belediyeleri olarak milletimizin huzurundayız." dedi

Akabinde Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vecdi Kahraman söz alarak, amacımız İlimizde, ilçelerimizde hep birlikte sağladığımız huzurun devamını sağlamak için önümüzde bulunan ve bizim için büyük önem taşıyan 31 Mart yerel seçimleri kazanarak tekrar hep birlikte bu huzurun devamını sağlamak olduğunu söyledi.
Konuşmasının devamında Kahraman; daha önce ki belediyelerin Mardin ve ilçelerine çatışma ortamından ve çukur siyasetinden başka bir şey kazandırmadığını belirterek, bu gibi ortamlarda ne huzurun hakim olabileceğini ne de hizmetin yapılabileceğini söyledi.

Mardin'de sağlanan bu huzur devam ettiği taktirde hizmetlerin en güzel şekilde yapılacağını belirten Kahraman, "Seçim kampanyamızın ismi 99 prorejedir. Bu projelerimizden bir kısmı tamamlandık, diğerleri üzerinde de büyük titizlikle çelışılıyor. Allah'ın izniyle geri kalan projelerimizi 1 Şubat'ta tekrar sizlerle bir araya gelerek tanıtacağız." dedi.

Mardin ve ilçeleri için hazırlanan 99 projeden birkaçını da analatan Kahraman, "Merkez Artuklu ilçesi için Deyrulzafaran manastırı ile tari Mardin arasında teleferik, Mardin tarihi dokusuna uygun kongre merkezi, fuar alanı ve anfi tiyatro, Mardin trafiğini rahatlatacak çevre yoludur. Dargeçit ilçemizde; jeotermal sağlık ve dinlenme tesisileri, tarihi anıtsal restorasyonu, Kızıltepe ilçemizde; Cumhuriyet Meydanında yer altı iki katlı otopark, otopark üstü çarşı ve parklar. Ayrıca Kızıtepe için büyük önem arz eden ve Kızıltepe'ye rahat nefes aldıracak çevre yolu. Mazıdağ ilçesinde; kent meydanı iyleştirme projesi, içme suyu arıtma tesisleri, kültür merkezi, sanayi sitesi ve taş işleme festivalleri. Nusanbin ilçemiz için organize sanayi, sınır ticareti serbest bölge, sinema ve tiyatro salonları, Zeynelabidin türbesi ve Mor Yakup kilisesinin UNESCO'nun asil listesine alınması. Ömerli ilçesinde çevreyolu, bağ bozumu üzüm festivali, üzüm entegre tesisleri, belediye sosyal tesisleri, düğün salonu, Yeşilli ilçemize; organik tarım denetim ve pazarlanması, düğün salonu, ulaşım sorunu çözümü. Savur ilçemize ise alabalık çifliği, butik oteller, pazar alanları, ahşap tasarım üretim tesisi, Bismil karayolu bağlantısının iyleşrilmesidir." şeklinde açıkladı.

Soru cevap kısmından sonra çekilen aile fotğraflarıyla toplantı son buldu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com