www.mardinnethaber.com
Aile Hekimimizi Erken Tanıyalım
15.01.2019 12:00 Mardin Nethaber

 

Mardin Sağlık İl Müdürlüğü tarafından Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerinin önemi konusunda eğitici ve farkındalık oluşturucu mahiyette programlar hazırlandı.

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan program kapsamındaAile hekimliğini tanıtmak, bilinirlik düzeyini artırmak, tutum ve davranış değişikliği oluşturmak amacıyla Mardin'de de"Aile Hekiminizi Erken Tanıyın" kampanyası yapıldı.

Bu kapsamda vatandaşların ikinci ve üçüncü basamak sağlık kuruluşlarına ve acil servislere olan başvurularını azgariye indirilmesi hedflenmektedir.hedeflenmi. Bu sayede hem koruyucu hekimlikten faydalanmak hem de kısa sürede en yakın yerden sağlık desteği alabilmek için doğru adresin aile hekimleri olduğuna dikkat çekildi.

Mardin Sağlık İl Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Aile Hekimlerimiz akut ve kronik hastalıkların tedavi edilmesinin yanı sıra hastalıkların gelişmesini önlemek amacıyla düzenli sağlık taramalarını gerçekleştirmek süretiyle sağlıkla ilgili genel konularda vatandaşlarımıza danışmanlık yaptıklarını söyledi.

Söz konusu iletişim kampanyası çerçevesinde, kamu spotu, afiş, broşür ve sosyal medya videoları hazırladıklarını ifade eden Yavuz, ayrıca illerde saha etkinlikleri düzenlediklerini, basımı yapılan afişler kamu ve özel yataklı sağlık tesisleri, İl Sağlık Müdürlükleri, İlçe Sağlık Müdürlükleri, Sağlıklı Hayat Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri ile tüm sağlık kuruluşlarımızda vatandaşların kolaylıkla görebileceği yerlere astıkllarını belirtti.

Yavuz; “Birinci Basamak Sağlık Hizmetlerine Erişimi Artırmak başlığı altında Aile Hekimliği hizmetlerinin önemi konusunda farkındalığın artırılması konusunda ilimizde de iletişim kampanyası yaptık. Sağlık Müdürlüğüne bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından organize edilen söz konusu iletişim kampanyası çerçevesinde ilimiz genelinde bulunan tüm sağlık kuruluşlarında “Aile Hekiminizi Erken Tanıyın” temalı stantlar açılarak halkımız bilgilendirilmiş ve aile hekimliği hizmetlerini tanıtıcı broşür dağıtımı gerçekleştirilmiştir."dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com