www.mardinnethaber.com
Gazeteciler, sağlık yöneticileriyle pasta kesti
11.01.2019 16:20 Mardin Nethaber

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Mardin İl sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Mardin’de görev yapan Basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Özel bir restorantta gerçekleşen programa Mardin’de görev yapan Ulusal ve Yerel Medya temsilcilerinin yanı sıra Mardin İl sağlık müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Servet Yıldız, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm Dr. Murat Sinanoğlu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hidayet Bakaç ile Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Şeyhmus Alkan katıldı.

Mardin İl sağlık müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, burada yaptığı konuşmada; Türkiye'de kendi bayramında bile çalışan tek meslek erbabı gazeteciler olduğunu söyledi.

Gazetecilik mesleğinin meşakkatli bir meslek olduğunu ifade eden Yavuz, “Topluma şekil veren, bilgilendiren haberdar eden, biz yöneticilerin hatalarını, eksiklikleri gören bir meslek dalıdır. Günün her saatinde haber peşinde koşan, zor şartlar altında çalışıp, sorumluluk duygusu içinde toplumu aydınlatan, halkın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir görevi yerine getiren, siz değerli basın mensuplarının '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında Yavuz, Mardin´de son 1 yıl içinde sağlık alanında yapılan çalışmalarda ve yatırımlarda basın mensuplarının da büyük emeği olduğuna dikkat çekerek, özellikle son bir yılda sağlık alanında Mardin büyük bir başarı yakaladığını söyledi.

Akabinde Türkiye Yerel Gazeteciler Derneği  Mardin İl Temsilciliği tarafından pasta kesildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com