www.mardinnethaber.com
Yaman, Gençlerle Mardin'i fotoğrafladı
09.01.2019 22:53 Mardin Nethaber

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman tarihi mekanlarda gençlerle biraraya gelerek, Mardin'in kar manzaralarını görüntüledi.

Vali Yaman, Mardin'de faaliyet gösteran Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği üyeleriyle burada özçekim yaparak, Zinciriye Medresesinden güneş batımına doğru kar manzaralı tarihi Mardin fotoğraflarını görüntüledi.

Tarihi mekanlarda incelemelerde bulunduğu sırada burada fotoğraf çeken gençlerle yakından ilgilenen Yaman, gençlerden fotoğraf makinesini eline alarak, fotoğraf sanatına olan ilgisini bir kez daha ortaya koydu.

Mardin'in kar manzaralarını fotoğraflayan Vali Yaman, “Zinciriye Medresesinden Mardin'i fotoğraflamak gerçekten muhteşem bir zevktir. Geçen yıl ilimize uğramayan kar, bu yıl güler yüzünü gösterdi. Mardin'de kar'ın tadını çıkarmak için tarihi mekanları gezerek, fotoğraf çekmenin tadını çıkardık." dedi.

Mardin, her mevsimde ayrı bir güzel olduğunu ifade eden Yaman, "Mardin, tarihi dokusuyla bölgenin en önemli cazibe merkezlerinden birisidir. Kıs mevsiminde de Mardin'in ayrı bir güzelliği vardır. İlimize gelecek olan yerli ve yabancı turistler hem günübirlik hem de yatılı olarak burada hoşça vakit geçirebilirler. İlimize gelecek olan misafirleri ağırlamaya he zaman hazır olduğumuz gibi bu mevsimde de hazırız.” dedi.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com