www.mardinnethaber.com
Öğretmenlerden duyarlı davranış
08.01.2019 17:16 Mardin Nethaber

 

Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde eğitim gören dezavantajlı öğrenciye, kendisine eğitim veren öğretmenleri sahip çıktı.

Annesiyle zor şartlarda yaşayan öğrencilerini evinde ziyaret ederek, durumu yerinde tespit ettikten sonra harekete geçen öğretmenler; gördükleri manzara karşısında şaşkın olduklarını ifade ettiler.

Mardin merkez Artuklu ilçesi Saraçoğlu mahallesinde annesiyle birlikte sağlıksız bir ortamda yaşayan A. Oral, sağlık sorunlarının yanı sıra geçimsizlikten dolayı da akli dengesinde bir bozulma olduğu tespit edildi.

Baba tarafından terk edilen ailenin bu güne kadar fiziki yapısı uygun olmayan harabe ve rutubetli bir evde yaşadıkları görülen ailenin okul öğretmenleri sahip çıkarak, onları daha sıcak ve yaşanabilir bir eve yerleştirdiler.

Aynı mahallede öğretmenleri tarafından kiralanan başka bir eve taşınan A. O’nun ev eşyalarını yine öğretmenleri tarafından sırtlanarak, biraz daha yaşanabilir bir eve yerleştirildi. Ailenin günlük ihtiyaçlarını karşılamak üzere öğretmenler kendi imkânlarıyla imece usulü market alışverişlerini de yaptılar.

Mardin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Zekeriya Atilla ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, öğretmenlerin bu duyarlı davranışlarını gönülden tebrik ettiğini belirterek, bundan böyle bu gibi çalışmalara daha çok ağırlık vereceklerini söyledi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com